Slavia představila letní posilu č. 1. Má velice dobré krytí míče a v lize možná vůbec nejlepší hru zády k brance

Slavia představila letní posilu č. 1. Má velice dobré krytí míče a v lize možná vůbec nejlepší hru zády k brance

Reprezentační útočník Mojmír Chytil přestoupil z Olomouce do pražské Slavie. Čtyřiadvacetiletý fotbalista podepsal v Edenu čtyřletou smlouvu, přestupová částka nebyla zveřejněna.

Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík mluvil o dohodě se Sigmou už během zimní pauzy, Chytil ale ještě dohrál ligový ročník na Hané a pomohl Olomouci ke konečnému šestému místu. Do týmu vicemistra odchází po životní sezoně, ve které dal 12 ligových branek. Další tři přidal v poháru.

"Nadešel čas se rozloučit. Bylo to pro mě těžké rozhodnutí, ale přišla chvíle, kdy je třeba posunout se v kariéře dál," uvedl Chytil. "Jsem moc rád, že se vše dořešilo. Těším se na Petra Ševčíka i Aleše Mandouse, několikrát jsme si o Slavii psali. A také na fanoušky, v Edenu byla vždy skvělá atmosféra," dodal olomoucký odchovanec.

Chytil debutoval v reprezentaci v listopadu proti Faerským ostrovům a při své premiéře vstřelil hattrick, navíc na domovském Andrově stadionu v Olomouci. O tři dny později nastoupil i v další přípravě proti Turecku a v březnu nechyběl ve dvou kvalifikačních duelech o Euro proti Polsku a Moldavsku.

"Má velice dobré krytí míče, možná vůbec nejlepší hru zády k brance v lize. Je to týmový hráč, bojovný, s výbornými fyzickými parametry. Navíc je pořád stále hodně mladý. Když se o něm bavím s některými lidmi, jsou překvapení, kolik mu vlastně je, mají ho pomalu za ligového matadora. Nejvíce od něj budeme vyžadovat hru v boxu a zády k brance," řekl kouč Pražanů Jindřich Trpišovský.

"Jednání okolo Mojmíra Chytila byla dlouhá a namáhavá. Jsem rád, že se nám jej nakonec podařilo udržet i pro jarní část ligy a Mojmír nám pomohl k postupu do skupiny o titul. Zároveň se podařilo dosáhnout pro klub příznivých finančních podmínek včetně procent z případného dalšího přestupu," prozradil sportovní ředitel Sigmy Ladislav Minář.

Chytil má na kontě 116 utkání v nevyšší soutěži, ve kterých zaznamenal 25 branek, z toho 20 během posledních dvou sezon. Kromě Olomouce hrál ligu i během půlročního hostování v Pardubicích.

Novinky u Nisy: Kozel přišel o asistenta, Pourzitidis zůstává, Rondič končí. Bude se po sestupu vracet Tiéhi?