Letošní ročník v Anglii? Na ten by nejraději zapomněli...

Letošní ročník v Anglii? Na ten by nejraději zapomněli...

O víkendu napsala anglická Premier League poslední příběhy letošního ročníku. Z titulu se radují hráči Manchesteru City, kdežto Arsenalu zbyly po tragickém závěru jen oči pro pláč. Kdo podle goal.com bude na uplynulou sezonu vzpomínat s hořkou pachutí?  

Todd Boehly

Chelsea za sebou má prachbídný ročník. A to navzdory mohutným investicím do kádru, které ovšem kýžený efekt v žádném případě nepřinesly. Ostatně umístění v dolní polovině tabulky mluví samo za sebe. Během ročníku se na lavičce Blues vystřídali tři manažeři, což není ideální vizitka nejvyššího vedení, v jehož čele právě Todd Boehly stojí. Především vyhazov Thomase Tuchela už po sedmi utkáních ročníku byl hodně kontroverzní. Jeho nástupcem byl jmenován Graham Potter, kterého dva měsíce před koncem soutěže vystřídal Frank Lampard.

Arsenal

Kdyby někdo před začátkem sezony řekl, že Arsenal skončí druhý, bylo by to hodně odvážné tvrzení. Po osmatřiceti kolech tomu tak je. Ale nutno dodat, že Kanonýři měli nakročeno ještě k většímu úspěchu. Jenže závěr ročníku hrubě nezvládli svůj velký náskok na pronásledovatele trestuhodně prohospodařili. Kdo ví, kdy bude mít londýnský klub další šanci na mistrovský titul tak blízko, jako tomu bylo letos.

Southampton

Poslední místo v tabulce a tedy sestup. To je scénář, který si v Southamptonu nepřipouštěli ani v těch nejčernějších snech, ale nyní je pro Saints tvrdou realitou, které musí zaměstnanci klubu i fanoušci čelit. Záložník James Ward-Prowse tvrdí, že tým má vše, co potřebuje k tomu, aby se příští rok okamžitě vrátil do Premier League. Fanoušci ale tak optimističtí nejsou. Už to, že se u týmu během sezony protočili tři manažeři mluví samo za sebe. Posledně Southamptonu trvalo sedm let, než se vrátil mezi elitu. Všichni však věří, že nyní to bude rychlejší.