Messi ještě před svými šestatřicátými narozeninami zpět na Camp Nou? Xavi se chystá na zteč!

Messi ještě před svými šestatřicátými narozeninami zpět na Camp Nou? Xavi se chystá na zteč!

Trenér Barcelony Xavi se chystá promluvit s Lionelem Messim o jeho případném návratu do klubu. Hvězdnému Argentinci po této sezoně vyprší dvouletá smlouva v Paris St. Germain, a třebaže se v poslední době spekuluje spíše o jeho odchodu za lukrativním angažmá do Saúdské Arábie, Xavi by pětatřicetiletého útočníka rád měl v týmu.  

"Není pochyb o tom, že s ním budu mluvit. Kdyby se Messi vrátil, našemu týmu by to velmi pomohlo. Řekl jsem to i našemu prezidentovi (Joanu Laportovi)," řekl Xavi v rozhovoru pro španělský časopis Sport. "Má před sebou ještě spoustu let na vrcholné úrovni, ale rozhodnutí bude záležet čistě na něm," dodal.

Messi odešel z Barcelony po 21 letech v létě 2021, poté co neprodloužil plánovaný kontrakt, protože si ho katalánský klub nemohl dovolit kvůli finančnímu fair play španělské ligy. "Barca" letos poprvé bez jeho přispění získala titul a La Ligu ovládla po čtyřech letech.

"Ten titul má mimořádný význam, protože jsme ho získali bez nejlepšího hráče tohoto klubu i celého světa," konstatoval Xavi. Dodal, že případný Messiho návrat by neznamenal změny v systému, který od příchodu na podzim 2021 praktikuje. "Ne, byly by to stejné myšlenky, stejný model. Messi v Barceloně může hrát na mnoha různých postech," dodal.