Dělá si Bayer zadní vrátka, kdyby Schick zase absentoval? Do kabiny má zamířit talent Barcelony

Dělá si Bayer zadní vrátka, kdyby Schick zase absentoval? Do kabiny má zamířit talent Barcelony

Uplynulý ročník Bundesligy nezastihl českého legionáře Patrika Schicka v dobré zdravotní kondici, což se projevilo i na výsledcích celého klubu. Leverkusen na jeho střelecký apetit spoléhal, vždyť před rokem se dokonce přetahoval o korunku pro krále střelců s Robertem Lewandowskim. Bayer si dal za prioritu přivést tohle léto dalšího střelce.

Možná si jen jednačtyřicetiletý kouč Xabi Alonso dělá zadní vrátka, kdyby mu český kanonýr vypadl opět na delší dobu ze sestavy. Nic to ale nemění na tom, že francouzský portál Foot Mercato informuje o tom, že Leverkusen má spadeno na talentovaného mladíka Barcelony.

Jednadvacetiletý marocký talent Abde Ezzalzouli roste již několik let ve španělském prostředí. Produkt akademie Hércules CF byl zakoupen Katalánci v roce 2021, poslední sezónu pak strávil na hostování v Osasuně. Investice ve výši 2 milionů eur by se mohla Barceloně velmi brzy vrátit.

V Barvách Osasuny zaznamenal Ezzalzouli 31 soutěžních startů, ve kterých si připsal 6 branek a 2 asistence. Katalánský deník Sport v lednu tvrdil, že Xavi by si rád mladíka ponechal, avšak samotný hráč vyjádřil touhu najít si zaměstnavatele, kde by se usadil na delší dobu a stal se součástí základní sestavy.

Leverkusen by tato investice přišla zřejmě na 40 milionů eur a není jediným zájemcem. Na jeho dostupnost se již dotazoval také Nottingham Forest z Premier League.