Nejlepší hráči sezony F:NL? Nejgólovější muž soutěže, přestupový cíl Baníku i nová posila Dynama

Nejlepší hráči sezony F:NL? Nejgólovější muž soutěže, přestupový cíl Baníku i nová posila Dynama

Ligová fotbalová asociace vyhlásila nejlepšího hráče a kouče druholigové sezony 2022/2023. O konečném pořadí rozhodovali trenéři a kapitánu mužstev působících právě ve F:NL.

Na vrcholu stanul dnes již bývalý středopolař Vlašimi Jan Suchan, jenž si za svou produktivitu vysloužil přesun na jihočeský Střelecký ostrov, kde je doma Dynamo.

Druhou příčku bral na jaře rozjetý kanonýr Abdullahi Tanko z Varnsdorfu, jenž dokázal nasázet patnáct branek a aktuálně je spojován s přestupem do Baníku Ostrava.

Bronzovou pozici si vysloužil nejlepší střelec soutěže Tomáš Wágner z Příbrami, jehož klub nyní čekají dva velmi důležité barážové souboje s Pardubicemi.

Pokud jde o trenéry, ani v tomto směru nedošlo k žádnému vyloženému překvapení. Uspěl totiž stratég vítězné a přímo postupující Karviné Tomáš Hejdušek, který sice ještě není domluven na pokračování ve FORTUNA:LIZE, ale určitě je to jen otázek času.

Miroslav Holeňák z Varnsdorfu, kam se přesunul z asistenské pozici v Liberci, se umístil druhý a třetí místo bral Marek Nikl, jemuž k tomu stačil v Příbrami pouhých šest měsíců.

Hyský přijde ve Vlašimi o další eso. Kmenového slávistu lanaří Raków i 3 domácí kluby v čele s Baníkem

Foto: FK Varnsdorf