Nevyužití Květ i Hronek trošku litují nepovedených přestupů do špičky. Šance na jejich návrat do Ďolíčku žije

Nevyužití Květ i Hronek trošku litují nepovedených přestupů do špičky. Šance na jejich návrat do Ďolíčku žije

"Klokany" z Ďolíčku čekají po dlouhých šestatřiceti letech evropské poháry a v souvislosti s tím by se mohlo u Botiče i nadále posilovat.

Jak tento týden zmínil v podcastu Livesport Daily hlavní kouč čtvrtého týmu FORTUNA:LIGY Jaroslav Veselý, za jistých okolností by se mohl na zelenobílé straně Vršovic servírovat i "návrat nedávno ztracených synů".

Řeč je o záložnících Petru Hronkovi ze Slavie a Romanu Květovi z Viktorie Plzeň, na jejichž konto zaznělo z úst exchrudimského stratéga s krátkou minulostí ve Spartě Kolín následující...

"Myslím si a mám i náznaky, že jak Petr Hronek, tak Roman Květ, těch svých odchodů trošku litují," uvedl pětačtyřicetiletý odborník, jenž vládne Bohemce již třináct měsíců.

Je pravdou, že se od nich v Edenu i Doosan aréně určitě čekalo o něco více. Květ šel do hry z pětatřiceti možných případů jen sedmnáctkrát, základ se ho týkal desetkrát a dohromady strávil na hracích plochách pouze 921 minut čistého času.

Hronek, který dříve okusil také štace ve Zlíně, Jihlavě, Vlašimi, Příbrami i Jablonci, na tom byl po přesunu k nejbližším sousedům ještě hůře. V lize odehrál jen 177 minut a spíš než Jindřich Trpišovský ho využíval ve druhé lize Marek Jarolím, který mu poskytl mnohem vyšší vytížení.

Pětadvacetiletý Květ má smlouvu na západě Čech do 31. prosince 2025, o čtyři roky staršímu Hronkovi končí ve Fortuna aréně kontrakt o půl roku dříve.

Zkusí se ještě o své místo porvat, nebo budou dělat vše pro návrat do starých známých klubových barev? Důležitý bude i případný zájem sportovního úseku Bohemians, kteří se mohou těšit na předkola Evropské konferenční ligy.

Když si dáváte vysoké cíle a pak o kousek netrefíte, pořád skončíte vysoko, říká Veselý

Foto: FC Viktoria Plzeň