Jaké obavy mají v Pardubicích z Příbrami v čele s Wágnerem? Promluvili sportovní ředitel, trenér i obránce

Jaké obavy mají v Pardubicích z Příbrami v čele s Wágnerem? Promluvili sportovní ředitel, trenér i obránce

Budou hrát nejvyšší soutěž Pardubice, které obsadily ve FORTUNA:LIZE čtrnáctou pozici, nebo se na úkor nich dostane mezi elitu Příbram, jež obsadila ve F:NL třetí příčku?

Na východě Čech jsou přesvědčeni o tom, že to budou oni, o čemž se bude rozhodovat ve čtvrtek u Litavky a v neděli v CFIG Areně. "Baráž zvládneme," slíbil pardubickým fanouškům po úspěšně zvládnutém pátém kole nadstavby Robin Hranáč.

Podle hlavního trenéra Radoslava Kováče se teprve ukáže, jestli je dobré končit před domácím publikem. Papírově by to výhoda být měla, ale Příbram má podle jeho slov dobrou sezonu...

"Nikdo s nimi úplně nepočítal, ale nakonec se dostali do baráže, což je pro ně velký úspěch. Pro nás je ale úspěch to samé, protože baráž byla už delší dobu náš jediný cíl. Příbram hrála dlouhodobě v lize. Letos mají skvělou sezónu. K tomu mají v týmu spoustu mladých kluků, kteří jsou talentovaní a prošli akademiemi Sparty nebo Slavie. Nečeká nás nic lehkého," upozornil na stránkách fkpardubice.cz kouč.

Ten nikdy baráž nehrál a je to pro něj něco nového. Byť to bude po mentální stránce náročné, nemyslí si, že by to bylo stejně psychicky složité jako velice těžká nadstavba. Nejdůležitější bude pokrýt nejlepšího střelce druhé ligy.

"Chceme se dívat hlavně sami na sebe. Víme, že to nebude jen o nás, protože Příbram má ve svém kádru sedmnáctigólového Wágnera. Hlavně díky němu jsou tam, kde jsou. Pozor si ale musíme dát i na další spoustu, hlavně mladých hráčů," varoval bývalý trenér Táborska či Opavy.

Sportovní ředitel Pardubic Vít Zavřel je ohledně zvládnutí baráže a udržení prvoligové příslušnosti optimistou. Tím spíš, že má tým po dvou a půl letech opět relevantní fanouškovskou podporu.

"Máme dvě utkání na to, abychom ukázali, že jsme lepší a ligu máme hrát právě my. První liga je strašně vyrovnaná. Každý tým v profesionálním fotbale má určitou kvalitu. Příbram respektuji. Po celou dobu sezóny byla ve druhé lize na špici, proto jejich účast v baráži není náhodná. Věřím ale, že se na soupeře dobře připravíme," uzavřel funkcionář červenobílých.

Vrátí se po 10 letech na místo, kde se mu gólově dařilo nejvíc? Variantou pro Vaněčka může být Hradec