Na Bazalech cítí, že už je třeba začít kádr trochu omlazovat. Kuzmanovič i Laštůvka proto končí

Na Bazalech cítí, že už je třeba začít kádr trochu omlazovat. Kuzmanovič i Laštůvka proto končí

Baník Ostrava se od nadcházející sezony vzdal služeb brankáře Jana Laštůvky a záložníka Nemanji Kuzmanoviče. Dvojice zkušených fotbalistů už nebude figurovat v ligovém kádru na další ročník

"Bylo to pro nás opravdu nesmírně složité rozhodnutí. Víme, jak dlouho tady oba kluci jsou, speciálně Honza, který v Baníku začínal už jako dorostenec, získal tu titul a je to skutečně hráč, kterému na Baníku záleží. I Kuzma už je tu více než pět let, taky pro klub odvedl spoustu dobré práce. Bylo to pro nás hodně těžké. Ale věk se nedá zastavit a my cítíme, že je třeba kádr už začít trochu omlazovat," uvedl šéf sportovního úseku klubu Luděk Mikloško.

Laštůvka s Baníkem v roce 2004 získal poslední mistrovský titul a po dlouhém angažmá v zahraničí se pak vrátil na začátku roku 2017 a týmu pomohl k záchraně. Baník mu nabízí práci v klubu. "S jeho kariérou a zkušenostmi a vztahem k Baníku bychom o něj samozřejmě nechtěli přijít. Je to ještě na dalším jednání mezi námi a Honzou, i on má nějaké své představy, ale byli bychom velmi rádi, kdyby tady zůstal," řekl Mikloško.

Zanedlouho jednačtyřicetiletý brankář ještě váhá, zda bude v kariéře pokračovat. "Vzal jsem si nějaký čas na rozmyšlenou. Potřebuju si to sám pořádně promyslet, jestli budu pokračovat, nebo se vydám jiným směrem," řekl kapitán Baníku.

Čtyřiatřicetiletý Srb Kuzmanovič v Ostravě působil od roku 2018. Nyní zřejmě zamíří jinam. "Je to všechno otázka dalších jednání. Ctíme fakt, že u nás má stále platný kontrakt, a proto jakékoliv další kroky musí proběhnout v oboustranné shodě klubu a hráče. Pokud by dostal pro něj zajímavou nabídku, nechceme mu dělat žádné problémy. Ale jak říkám, je to otázka dalších jednání," uvedl Mikloško.

Pár indicií, že se rodí další obchod mezi Slavií a Baníkem. Utvoří Tijani ofenzivní trojzubec s Chytilem a Jurečkou?