Brno hodlá za necelých 100 milionů korun opravit stadion padající Zbrojovky. Co vše se změní?

Brno hodlá za necelých 100 milionů korun opravit stadion padající Zbrojovky. Co vše se změní?

Brno dá téměř za 100 milionů korun opravit stadion v Srbské ulici, na kterém hraje Zbrojovka. Radní města ve středu schválili investiční záměr na úpravy, které jsou potřebné pro certifikaci na budoucí prvoligová i mezinárodní utkání. Současný stav stadionu jejich standardům neodpovídá, řekl novinářům radní pro sport Tomáš Aberl (TOP 09).

Z investičního záměru vyplývá několik úprav. "U vstupu ze Srbské bude soustava mobilních kontejnerů. Zde vznikne ošetřovna diváků, pracovní místnost pro média, komentátory zápasů a televizní studia. Vstup na hřiště bude krytý, dále se rozšíří zastřešení tribun a bude zajištěný záložní zdroj energie. Počítáme i s oddělením sektoru hostů a domácích, výměnou sedaček či novým ozvučením," řekl Aberl.

Celkové náklady odhaduje na 96,5 milionu korun bez daně. Práce jsou v plánu od roku 2025. Snahou je zvládnout je co nejrychleji, aby o případné prvoligové zápasy fotbalisté nepřišli.

Zbrojovka sice aktuálně z první ligy vypadla, město ale i do budoucna chce, aby se v Brně utkání nejvyšší české fotbalové soutěže či mezinárodní zápasy hrály. Podmínky k získání certifikace vycházejí z nových požadavků Ligové fotbalové asociace a Fotbalové asociace České republiky.

Město také plánuje kompletní rekonstrukci hlavní hrací plochy včetně výměny trávníku a rozšíření o plochy pro rozcvičování hráčů za brankami. Tato část zhruba za 40 milionů korun přijde na řadu příští rok.

Na Bazalech cítí, že už je třeba začít kádr trochu omlazovat. Kuzmanovič i Laštůvka proto končí