Busquets radil Xavimu, koho by měl dosadit na uvolněný post. Na která tři jména ukázal?

Busquets radil Xavimu, koho by měl dosadit na uvolněný post. Na která tři jména ukázal?

Před několika týdny oznámil čtyřiatřicetiletý španělský záložník Sergio Busquets svůj konec na Camp Nou. Po dlouhých patnácti letech pobytu uvolnil post pro svého nástupce. Barcelona by si uměla představit angažovat Joshuu Kimmicha z Bayernu Mnichov, ale Busquets poradil kouči Xavimu tři jména, která by dle jeho názoru přinesla větší efekt.

Dlouhé roky byl neotřesitelnou oporu základní sestavy, ale věku neporučí ani hráči. Xavi jej údajně přesvědčoval, aby v Barceloně setrval ještě jednu sezónu, ale Busquets tuto variantu odmítl. Jako své potencionální náhradníky označil tři jména.

„Vím, že nebude pro Barcelonu lehké přivést kvalitního hráče, který by se během pár týdnů dokonale sžil s týmem. Myslím si ale, že Rodri nebo Zubimendi by tuto úlohu mohli zvládnout na výbornou. Jsou to velmi dobří hráči a jejich herní styl odpovídá DNA a stylu, kterým se Barcelona chce prezentovat,“ nechal se slyšet Busquets v rozhovoru pro Mundo Deportivo.

Ukázal tak na tváře Manchesteru City a Realu Sociedad, přičemž na adresu skloňovaného Kimmicha mluvil spíše ve smyslu, že by to byl mnohem větší risk. „La Liga je trochu jiná než Bundesliga. Nevím, zda by se Kimmich dokázal aklimatizovat na herní styl Barcelony. Ta ostatně může zvolit i tváře z vlastních řad. Máme tu Nica Gonzáleze, který je na hostování ve Valencii. Klub by to finančně nezatížilo a ten kluk má také zajímavou budoucnost,“ dodal Busquets.

Před Barcelonou je nyní nesnadné rozhodnutí, jakou náhradu přivést. Kimmich by mohl na Camp Nou zamířit zhruba za 45 milionů eur, Rodri bude stát ještě více, protože je klíčovou tváří v plánech Pepa Guardioly a na Etihad Stadium má smlouvu do léta 2027.