Vrba o Afričanech z Vyškova: Někteří z nich nemají ve druhé lize vůbec co dělat, kdybych mohl, tři čtyři si vyberu

Vrba o Afričanech z Vyškova: Někteří z nich nemají ve druhé lize vůbec co dělat, kdybych mohl, tři čtyři si vyberu
OBSAHUJE VIDEO

Ramadan, Mafwenta, Alégué, Kanakikmana, Souaré, Bayo a Dweh. Druholigový Vyškov vyrukoval na zlínské Letné v rámci prvního kola baráže hned se sedmi africkými borci.

"Ševci" před domácím publikem splnili úlohu mírného favorita (1:0), ovšem Pavel Vrba protivníka chválil a je si vědom toho, že jim ještě může být v neděli v Drnovicích poradně horko...

"Afričani jsou typologicky jiní, než čeští hráči. Jsou rychlí a techničtí. Tím, že tady hrají delší dobu, jsou i velice slušní v kombinaci. Dokáží spolupracovat, hrají kombinační fotbal. Je těžké proti nim hrát," chválil cizineckou legii na čtvrteční tiskové konferenci bývalý kouč Sparty i Viktorie.

Z kádru druhého týmu F:NL ho zaujalo více jedinců. "Čtyři pět hráčů by úplně v pohodě mohlo hrát v první lize v týmech ze středu tabulky. Kdyby Vyškov nepostoupil, někteří tam podle mě pokračovat nebudou. Kdybych mohl, tři čtyři si vyberu," ozřejmil devětapadesátiletý expert.

Rozdíl mezi mužstvy ze spodní části první ligy a z popředí druhé nejvyšší soutěže není tak velký, jako býval kdysi. Dekádu zpět byl favorit jasný. S jakou taktikou vyrukují Hrubý, Reiter, Vukadinovič a spol. ve víkendové odvetě?

"Je potřeba hrát na výsledek, který nás udrží v lize. Ale hrát jen zezadu proti soupeři jako Vyškov, by bylo obrovské riziko. Mají opravdu kvalitní kádr a někteří jejich hráči nemají ve druhé lize vůbec co dělat," zopakoval Vrba.

Na Stínadlech si přejí, aby byl Frťala Fergusonem teplického fotbalu. Řeší se i prodej českému zájemci