Na Stínadlech si přejí, aby byl Frťala Fergusonem teplického fotbalu. Řeší se i prodej českému zájemci

Na Stínadlech si přejí, aby byl Frťala Fergusonem teplického fotbalu. Řeší se i prodej českému zájemci

Tepličtí vsadili ve finální části sezony na Zdenka Frťalu a rozhodně neprohloupili, protože se nakonec bez výraznějších potíží vyhnuli přímému sestupu i nepříjemné baráži.

Ředitel "sklářů" Rudolf Řepka by si přál, aby dvaapadesátiletý slovenský odborník vydržel na Stínadlech co nejdéle a překonal tak všechny trenéry z poslední doby.

Kupříkladu v březnu odvolaný Jiří Jarošík vydržel na žlutomodré lavičce 18 měsíců, což byl jeho dosavadní rekord.

Teplický funkcionář dokonce v dotyčné souvislosti zmínil dlouhověkost Sira Alexe Fergusona na Old Trafford, kde úspěšně pracoval dlouhých 27 sezon.

"Opravdu bych si přál, aby Zdenko byl sirem Alexem Fergusonem teplického fotbalu," pronesl na stránkách fkteplice.cz představitel severočeského klubu.

S Frťalou podle něj přišlo něco speciálního, teplická DNA. "I realizační tým je teď poskládaný z kluků, kteří mají Teplice v srdci. Na to musíme sázet a do budoucna nám to pomůže. X faktor Zdenka vidím v lidském přístupu k hráčům, dopodrobna zná klub. Od uklízečky, účetní až po trávníkáře. Osvědčilo se nám, že byl v mládeži a byl denně v kontaktu s béčkem i áčkem. Měli jsme nachystaného trenéra, který zapadl velmi dobře a mohl začít dělat pozitivní změny od první minuty," liboval si Řepka.

V Teplicích, které vlastní sklárna AGC, se v posledních týdnech intenzivně řeší také prodej klubu. Podle Řepky už existuje také potenciální zájemce, který je z Česka a s nímž už se vedou jednání. Další proběhne v průběhu června...

"Rozhodně se to však zatím nechýlí k úplnému konci, není světlo na konci tunelu. Ale naděje je, myslím, že by to byla dobrá varianta. Pořízení klubu něco stojí, Teplice vlastní stadion, hráčský kádr, pořizovací hodnota není zanedbatelná. A když pak potenciálnímu zájemci řeknete, že ho to bude stát dalších 30–40 milionů ročně, tak najít někoho takového není snadné. Musí to někomu celkově dávat smysl," vysvětloval průtahy zástupce "sklářů".

Na stole je také model, že by AGC z teplického prostředí nevytratilo ani po prodeji a zůstalo by například u mládeže, v rámci níž by mohlo zaštiťovat například akademii. 

Vím, že už se tu pár kluků z Nigérie prosadilo a chci být dalším z nich, hlásí Tanko po přestupu do Baníku