Vaněček vábí zájemce: Cítím se na osmnáct, pořád to jde a jsem schopný ještě několik let hrát na nejvyšší úrovni

Vaněček vábí zájemce: Cítím se na osmnáct, pořád to jde a jsem schopný ještě několik let hrát na nejvyšší úrovni

Dvaatřicetiletý forvard David Vaněček rozhodně neopustil Andrův stadion ve zlém, byť je zřejmé, že kvůli zdravotním problémům bude na svou dvouletou hanáckou misi vzpomínat rozporuplně.

Protože patřil po celou dobu svého dvouletého kontraktu k nejlépe placeným hráčům Sigmy, sportovní manažer Ladislav Minář mu nabízel nižší plat, než při jejich původní domluvě.

Ostřílený hráč s minulostí ve skotské i maďarské soutěži na to však nepřistoupil a rozhodl se pro změnu. Dle svých slov v tom nehrály roli finance, jako spíš potřeba změnit prostředí. V Olomouci necítil velkou důvěru trenérského štábu a dostat se na trávník pro něj bylo dost těžké...

Na Václava Jílka, Jiřího Saňáka a spol. však žádný oheň neplive. "Jejich metody jsou na špičkové úrovni a fotbalu rozumí. Prošel jsem dost týmů a patří v Česku na top level. Potřebuji jít někam, kde budu mít čistou hlavu a dostanu možnost začít znovu," vysvětlil svůj krok portálem idnes.cz citovaný odchovanec Viktorie.

Slova chvály směřuje i na vedení a celý sportovní úsek. "Jedná byla naprosto férová. Od prvního momentu, co jsem přišel, že nikdo se mnou v českém fotbale nejednal tak na rovinu jako pan Minář. Když se mu něco nelíbilo, nebo líbilo, tak to dokázal říct a za to jsem mu vděčný. I po roce, kdy jsem byl zraněný, mi nabídl velmi slušné podmínky. Klukům přeju do dalších sezon jen to nejlepší. Je tady velmi vysoká kvalita a v příštích sezonách můžou zabojovat o poháry, protože takto kvalitní mančaft jsem zažil málokde, jestli vůbec," informoval ostřílený ofenzivní hráč.

Možná poprvé v kariéře si prý perfektně rozuměl se všemi kluky v kabině. Často totiž zažil nejrůznější skupinky. I proto se mu neopouští hanácká loď úplně snadno. Aktuálně má však před sebou výzvu v podobě nové štace, do které půjde hodně nabuzen.

"Cítím se na osmnáct. Když jsem ležel doma a koleno neposlouchalo, tak jsem přemýšlel i nad tím, že bych kariéru ukončil. Poté, co jsem během jara dal několik gólů za béčko ve druhé lize, tak jsem si ověřil, že to ještě pořád jde. Že jsem schopný ještě několik let na nejvyšší úrovni hrát," upozornil rodák z Plané u Mariánských Lázní.

Bude to pod Jozefem Weberem v Hradci Králové, kde prožil ve své době dosud nejgólovější sezonu kariéry?

Příbram se mezi elitu nepodívá, ale co Wágner? Už se tím moc nestresuju, co má přijít, přijde, říká nejlepší střelec F:NL