Škoda mohl v zimě opět do Turecka, kvůli rodině to ale odmítl. Nyní by preferoval Prahu, případně něco okolo ní

Škoda mohl v zimě opět do Turecka, kvůli rodině to ale odmítl. Nyní by preferoval Prahu, případně něco okolo ní

Člen Klubu ligových kanonýr Milan Škoda se v nejčerstvějším podcastu Livesport Daily rozpovídal i o tom, že už by nemusel pokračovat v Mladé Boleslavi, kde mu v červnu dobíhá kontrakt. Pokud na tento scénář dojde, v úvahu by mohlo připadat klub v Praze nebo v jejím blízkém okolí, s tím, že pokud by rodina dala zelenou, klidně by se mohlo urodit i zahraniční angažmá s pořadovým číslem 2.

Mezi nejlepší střelce uplynulého ročníku FORTUNA:LIGY patřili například Václav Jurečka (28), Jakub Řezníček (35), Jan Chramosta (32) nebo Mick van Buren (30). Pokud bychom brali v potaz elitní evropské kanonýry, najdeme jména jako Erling Haaland (22), Kylian Mbappé (24), Victor Osimhen (24) nebo třeba Christopher Nkunku (25). Zásadní rozdíl mezi oběma skupinami fotbalových útočníků bychom pochopitelně našli zejména v jejich kvalitě, nicméně hodně odlišná jsou i data narození.

Milan Škoda má na kontě 123 ligových gólů, tedy stejně jako legendární Antonín Puč. I on pak zažil v tuzemské soutěži nejlepší léta kariéry kolem třicítky. "Tím, že útočníci u nás zkrátka nejsou tak kvalitní, tak dozrávají později a ty góly u nich přichází s věkem, zkušenostmi a s tím, že se zklidní v koncovce," říká sedmatřicetiletý útočník, který naposledy působil v Mladé Boleslavi.

A co s ním bude dál? V červnu mu v Boleslavi končí kontrakt a vše je ještě otevřené. Ještě by však nic balit nechtěl a "nějaký ten rok by rád pokračoval"...

"Uvidíme, jestli dostanu nějaké nabídky, které budou zajímavé, i z pohledu jejich umístění (Praha nebo kolem Prahy), protože daleko se mi nechce. Jestli se třeba něco neurodí i v zahraničí, protože ještě v zimě jsem měl možnost odejít do druhé turecké ligy, ale odmítl jsem. Nechci už jít bez rodiny, budu tedy preferovat to, na čem se dohodneme s rodinou," zakončil funkční veterán, po jehož slovech by mohli zpozornět i Dukla nebo Viktoria Žižkov.

V aktuální epizodě podcastu Livesport Daily byla také řeč:

O práci útočníka s okolním tlakem

O Benzemovi a Zlatanovi

O přerodu ze stopera na obávaného kanonýra

O budoucnosti Milana Škody

Nový díl Livesport Daily najdete i na dalších oblíbených podcastových platformách – Apple Podcasts a Google Podcasts.