Finále EKL pohledem UEFA: Fousek byl s verdiktem spokojený a už plánuje další velký projekt!

Finále EKL pohledem UEFA: Fousek byl s verdiktem spokojený a už plánuje další velký projekt!

Finále Evropské konferenční ligy je minulostí. V Edenu slavil West Ham s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem, když ve finále porazil Fiorentinu 2:1. Zápas jako takový nebyl z těch, na které se bude dlouhá léta vzpomínat, což je na jednu stranu dobře. Obešel se totiž bez větších problémů, což ocenila i UEFA.  

To ostatně zmínil i předseda FAČR a člen výkonného výboru UEFA Petr Fousek, jenž vyzdvihl přístup všech zainteresovaných a poděkoval jim.

„Finále hodnotím každopádně jako úspěch. Naším hlavním úkolem byla bezchybná organizace, což se podle reakcí předsedy UEFA Aleksandera Čeferina, mých kolegů z výkonného výboru UEFA i dalších expertů UEFA jednoznačně povedlo,“ liboval si pro fotbal.cz Fousek.

„Ve čtvrtek ráno jsem ještě s Aleksanderem Čeferinem jednal. Ocenil, jakým způsobem jsme k finále přistoupili. Poděkoval všem, kteří se na organizaci podíleli. Rádi bychom z tohoto zápasu vytěžili i další projekt, o kterém zatím ještě nechci mluvit,“ pokračoval.

Právě díky němu se v Praze evropské finále mohlo konat. Nutno ovšem zmínit, že mělo i celou řadu kritiků, především kvůli velikosti stadionu. Do Edenu se totiž může vměstnat pouze necelých 20 tisíc fanoušků, přitom poptávka po vstupenkách byla mnohonásobně větší.

Podle Fouska nešlo jen o samotný zápas, ale také o významnou společenskou akci a významnou propagaci Česka, Prahy, českého fotbalu, asociace a schopností.

„Hodnocení UEFA se týkalo i bezpečnosti. To, co se v centru odehrálo, byly vzhledem k počtu fanoušků drobnosti, byť takové srážky fanoušků samozřejmě nechci omlouvat. UEFA vysoce ocenila práci policie. I díky ní byl na stadionu i v jeho okolí klid, a z drtivé většiny to platilo i pro centrum Prahy. Proto bych se chtěl k poděkování UEFA také zde připojit,“ dodal předseda FAČR.