Obžaloba padla: Limberský a další tři muži čelí obvinění z vydírání, v hlavní roli kryptoměny

Obžaloba padla: Limberský a další tři muži čelí obvinění z vydírání, v hlavní roli kryptoměny

Bývalý fotbalový reprezentant David Limberský čelí obvinění z vydírání, společně s dalšími třemi muži. Podle obžaloby měli pod pohrůžkou zbraně vymáhat po muži z Karlovarska čtyři miliony korun. Případ bude projednáván karlovarským okresním soudem, přičemž obviněným hrozí až osmileté vězení.

Státní zástupce podal podle zjištění Práva obžalobu z vydírání na fotbalistu Davida Limberského a další tři muže. Jsou podezřelí, že pod pohrůžkou zbraně vymáhali po muži z Karlovarska čtyři miliony korun, které mu fotbalista poskytl na nákup výpočetní techniky k těžbě kryptoměn. Případ by měl projednávat karlovarský okresní soud, datum hlavního líčení zatím nebylo stanoveno, napsal dnes server Novinky.cz.

Obžalovaným za vydírání v případě odsouzení hrozí až osm let vězení.

Karlovarští policisté obvinili čtyři muže z vydírání loni na podzim. Podle nich v kavárně v Karlových Varech loni vyhrožovali střelnou zbraní jinému muži, po kterém chtěli vrátit peníze. Vyšetřování případu policisté ukončili počátkem letošního roku. Bývalý hráč Plzně a národního týmu Limberský v březnu serveru Lidovky.cz potvrdil, že pročítá policejní spis, a odhadl, že soudní jednání bude v září. „Budu tam prokazovat svou nevinu,“ řekl tehdy webu.