V Liverpoolu možná budou chtít, abych zůstal jako trojka, líčí Jaroš, který však touží po pravidelném vytížení

V Liverpoolu možná budou chtít, abych zůstal jako trojka, líčí Jaroš, který však touží po pravidelném vytížení
OBSAHUJE VIDEO

Český reprezentant do jednadvaceti let Vítězslav Jaroš už patří šestým rokem Liverpoolu, který ho v posledních letech vyslal na zkušenou hned na tři různé adresy.

Zatímco v irském celku St. Patrick's Athletic slavil zisk tamního poháru a loňské jaro pravidelně chytal v Notts County, v League Two nastoupil za Stockport County jen do jedenácti duelů, s tím, že naposledy hájil jeho tři tyče loni v říjnu.

V Edgeley Parku pro necelých 11 tisíc diváků přitom začínal jako jednička. Pak se ale zranil, dva měsíce byl mimo hru a protože se jeho kolegovi dařilo a tým pravidelně vyhrával, přikován na lavičce už zůstal až do konce nedávno ročníku 2022/2023.

"Těžko se to přijímá, ale takhle fotbal funguje. V příští sezoně chci být hlavně v klubu, kde budu pravidelně hrát,“ uvedl na stránkách repre.fotbal.cz Jaroš, jenž byl pod dohledem manažera "Reds" i nedaleko Manchesteru, se kterým byl v kontaktu každý týden.

Ve městě Beatles u řeky Mersey by se měl hlásit po Euru na start letní přípravy. "Měl bych nastoupit do přípravy, pak se bude řešit, co dál. Třeba se povede najít hostování, možná ale budou chtít, abych zůstal jako trojka. Hodně bude záležet na přípravě, když se tam člověk ukáže, zalíbí se trenérovi, může se v týmu usadit," doplnil Jaroš, jenž by mohl v mužstvu "Lvíčat" využít absence Matěje Kováře a Antonína Kinského.

Jako týmová trojka by si však moc nezachytal. A po sezoně, kdy toho moc neodehrál, by se mu do dotyčné pozice ani nechtělo. Protože si zvykl na ostrovní život i fotbal, v případě dobré nabídky by rád zůstal právě v anglickém prostředí. Dle svých slov se však nebrání ničemu...

Pardubice to s Nitou ještě pořád nevzdaly. Má od nás poměrně zajímavou nabídku, prozradil sportovní ředitel