Messi vsítil proti Austrálii nejrychlejší branku kariéry, Uruguay smázla Nikaraguu

OBSAHUJE VIDEO

Lionel Messi nejrychlejším gólem ve své kariéře pomohl týmu Argentiny k vítězství 2:0 nad Austrálií.

Pětatřicetiletý Messi skóroval v přípravném utkání v Pekingu už po 80 vteřinách hry. Mistři světa vyhráli devátý zápas po sobě.

Messi, jenž je na odchodu z Paris St. Germain do Interu Miami, otevřel skóre v repríze prosincového osmifinále světového šampionátu v Kataru střelou zpoza vápna k tyči.

Rekordní sedminásobný držitel Zlatého míče vstřelil branku v každé minutě základní hrací doby s výjimkou úvodní minuty. Podle twitteru Gracenote se mezi střelce nejčastěji zapsal v 87. minutě, a to v 16 případech. Pojistku přidal v 68. minutě střídající Pezzella.

V pondělí se svěřenci trenéra Lionela Scaloniho představí v Jakartě proti domácí Indonésii.