Čeferin: Saúdové dělají stejnou chybu jako v Číně. Měli by spíš vychovávat vlastní hráče

Čeferin: Saúdové dělají stejnou chybu jako v Číně. Měli by spíš vychovávat vlastní hráče

Předseda UEFA, Aleksander Čeferin, v rozhovoru pro nizozemskou stanici NOS prohlásil, že se evropský fotbal nemusí obávat hromadných odchodů hráčů do Saúdské Arábie. O Saúdech usoudil, že dělají stejnou chybu jako v Číně a raději by měli vychovávat vlastní hráče.

Do Saúdské Arábie už zamířili Cristiano Ronaldo s Karimem Benzemou. Velmi lukrativní nabídky dostali i Lionel Messi s Lukou Modričem. Jde o hráče, kteří si mezi sebe od roku 2008 rozdělili všechny Zlaté míče, ale všem je přes 35 let.

Proto se Čeferin masových odchodů neobává. "Spíš si myslím, že saúdské kluby dělají chybu," prohlásil. "Měli by spíš investovat do akademií pro mladé hráče, přivést kvalitní trenéry a vychovávat vlastní hráče," dodal.

"Kupování hráčů na sklonku kariéry není cestou vpřed. Podobnou chybu už udělali v Číně, kam vodili hráče, kteří už pomalu končili s fotbalem," přidal pětapadesátiletý slovinský funkcionář.

"Řekněte mi jméno jediného hráče, který je v nejlepším věku a rozhodl se jít nastartovat kariéru do Saúdské Arábie," uvedl. "Není to jen o penězích. Hráči chtějí vyhrávat tituly v kvalitních ligách. A ty jsou v Evropě," doplnil.