Sigma má pod střechou nejen Juliše. Na Hané získali slávistu Matyse, plácli si s Fortelným a testují tohoto Nigerijce...

Sigma má pod střechou nejen Juliše. Na Hané získali slávistu Matyse, plácli si s Fortelným a testují tohoto Nigerijce...

Lukáš Juliš se po půlročním angažmá ve Španělsku vrací do české ligy, po třech letech opět oblékne dres Olomouce. Osmadvacetiletý útočník podepsal na Hané dvouletou smlouvu. 

"Po odchodu Mojmíra Chytila do Slavie byl příchod útočníka jasným úkolem pro letní přestupní období. Jsem rád, že se nám podařilo získat Lukáše, který už v minulosti v Olomouci ukázal své kvality," řekl sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář.

Juliš se vrací do známého prostředí, tentokrát už jako kmenový hráč. V jarní části sezony 2019/20 odehrál v Olomouci jako host ze Sparty 14 soutěžních utkání, ve kterých dal deset branek.

V nejvyšší soutěži hrál i za Bohemians 1905, celkem má bilanci 108 utkání a 30 gólů. Sparťanský odchovanec naposledy působil ve druhé španělské lize, za Ibizu se ve 13 duelech střelecky prosadil jednou.

Sigma předposlední červnové pondělí potvrdila další dvě posily. Hostování ze Sparty si na celou příští sezonu prodlouží záložník Jan Fortelný. Ze Slavie přestoupil dvacetiletý obránce František Matys, jenž dosud hostoval v druholigovém Vyškově.

Na zkoušku přichází do Sigmy minimálně na úvod přípravy také nigerijský útočník Yunusa Muritala. Třiadvacetiletý fotbalista hrál naposledy na Maltě za Hibernians. V kariéře už prošel tureckým Göztepe a belgickým Westerloo. První ligu si zahrál v Lotyšsku za Riga FC a FK Metta. Z posledních dvou sezon má také zkušenosti s předkoly evropských pohárů.

Nejproduktivnější mladík ligy už je majetkem Sparty. Jsem rád, že jsem se připojil v ten nejlepší okamžik, hlásí Ševčík