Sivok: Chceme, aby kabinu vedli Češi. Ale taky víme, že u nás přece jen tolik kvalitních hráčů není

Sivok: Chceme, aby kabinu vedli Češi. Ale taky víme, že u nás přece jen tolik kvalitních hráčů není

Tomáš Sivok má za sebou první rok ve funkci sportovního manažera Sparty a je rád, že mu Tomáš Rosický po dvou letech scházení onu šanci dal. Potvrdil to ostatně i titul hned v jeho premiérové funkcionářské sezoně v letenské epet ARENĚ.

Za klubové srdcaře, bez nichž by to nefungovalo, považuje i dva nejvýše postavené muže úřadujícího ligového šampiona Daniela Křetínského a Františka Čupra.

I tak však podle něj pohár nejvíce patří sportovnímu řediteli Rosickému, jenž na Praze 7 prožil i nepěkné dny, nicméně ustál to.

"Na české podmínky pracuje extrémně profesionálně, na stadionu snad i spí. Všichni jsme si sedli, jsme féroví lidé. Neřeší se tady žádná politika, čehož jsem se trochu bál. Jsme jednotní a sedli jsme si," liboval si v interview pro portál idnes.cz devětatřicetiletý internacionál.

Spartu čeká letos v létě třetí předkolo Ligy mistrů, což jí dává i v případě neúspěchu jistotu podzimní účasti v Evropské konferenční lize. Nejprestižnější soutěž Starého kontinentu je však obřím lákadlem. Tím spíš, že ji Sparta hrála naposledy se Sivokem v sestavě...

"LM je vysněným cílem. Naposledy jsme v ní byli ještě v době, kdy jsem ve Spartě hrál já, tak snad se nám to povede letos zopakovat. Všichni jsme hladoví a chceme ukázat, že jsme šampioni," avizoval sparťanský představitel, jehož hráčská kariéra zavála do Itálie, Turecka i Izraele.

Pokud jde o zkvalitnění mistrovského kádru, dosud jedinou oznámenou posilou je mladík Michal Ševčík. Bude Sparta dál pátrat na domácím trhu, nebo se opět vydá i za hranice?

"Chceme, aby kabinu vedli Češi. Ale taky víme, že u nás přece jen tolik kvalitních fotbalistů není, takže proto se musíme dívat také do zahraničí. Kromě fotbalových schopností je pro nás vždy důležitý i charakter hráčů, aby do týmu zapadli. Ne vždy se to potká a povede, ale snažíme se hledat u nás i v cizině," uzavřel exreprezentant.

Nejproduktivnější mladík ligy už je majetkem Sparty. Jsem rád, že jsem se připojil v ten nejlepší okamžik, hlásí Ševčík