Priority Slovácka? Středový záložník a hrotoví útočníci. Na tahu je vedení, které by mělo vést jednání a dotáhnout je

Priority Slovácka? Středový záložník a hrotoví útočníci. Na tahu je vedení, které by mělo vést jednání a dotáhnout je

Jako jeden z hlavních cílů v přípravě na nový ročník fotbalové ligy si kouč Slovácka Martin Svědík vytkl okysličení stárnoucího kádru. Rád by v kabině pátého celku uplynulého ročníku ligy přivítal pět či šest nových hráčů. Zatím přišel jeden, ze Sparty se mezi tyče vrátil odchovanec Milan Heča.

 

"Máme v týmu hodně starších hráčů, jejichž výkonnost už neporoste, a je potřeba s tím něco dělat. Příchody jsou nezbytné, pokud se chceme udržet na pozicích let minulých. Profitovali jsme z Konferenční ligy a teď je třeba investovat a okysličit kádr novými tvářemi," řekl kouč Svědík na zahájení přípravy.

Sám napsal na papír jména některých hráčů, s nimiž je v kontaktu. "Na tahu je vedení, které by mělo vést jednání a dotáhnout je," dodal Svědík, ale konkrétní jména vyhlédnutých posil neuvedl.

Jasné ale je, že směřují hlavně na ofenzivní pozice. Největší slabinou týmu byla totiž absence produktivního útočníka. Nejlepšími střelci uplynulé sezony byli Ondřej Mihálik a Jan Kalabiška, autoři pouhých čtyř branek. "Ano, středový záložník a hrotoví útočníci jsou naší prioritou," připustil Svědík.

Tým opustil po deseti letech slovenský defenzivní univerzál Patrik Šimko, hostování skončilo Ondřeji Šašinkovi a Michalu Trávníkovi. "Michal s námi zatím trénuje, jeho další působení u nás je otázkou dalšího jednání," řekl Svědík na adresu hosta ze Sparty.

Zatím jedinou novou tváří je gólman Heča, dvaatřicetiletý odchovanec klubu, který působil pět sezon ve Spartě, za niž odchytal 51 zápasů. "Filip Nguyen je na odchodu a tak jsme rádi, že Milan je zpátky," oznámil devětačtyřicetiletý kouč.

Na začátku přípravy mu chyběli zranění Tomáš Břečka a Michal Kohút, s reprezentacemi svých zemí se připravují Merchas Doskí a Vlasij Sinjavskij, kádr doplnilo několik hráčů z B týmu.

Slovácko má v plánu sehrát před ligovým startem hned sedm zápasů, první odehraje proti Opavě už v úterý 20. června. Vrcholem přípravy bude soustředění v Rakousku od 7. do 15. července, kde Svědíkův tým sehraje generálku na ligu proti tradičnímu účastníkovi Ligy mistrů Salcburku.

Klenoty mimo pozornost. Jakých pět hráčů mimo top trojku má nejvyšší hodnotu?