Jsem typ člověka, který nemá moc rád velké změny. Srdce mě táhlo do Olomouce, přiznal Juliš

Jsem typ člověka, který nemá moc rád velké změny. Srdce mě táhlo do Olomouce, přiznal Juliš

Ibiza, kde to nebylo podle jeho přestav, je minulost a Lukáš Juliš je po téměř třech letech opět součástí hanáckého dění, se kterým se rozloučil na konci června 2020 dvěma brankami do sítě Karviné.

Během někdejšího půlročního hostování na Andrově stadionu zaznamenal během dvanácti startů osm branek a v olomouckém trikotu tak má na co navazovat...

"Na Olomouc mám dobré vzpomínky. Když jsem tu byl na hostování, extrémně se mi dařilo. Od doby, kdy jsem z Olomouce odešel, jsem v hlavě měl, že bych se vrátil, protože se mi tady s rodinou opravdu líbilo. V kontaktu jsme byli poměrně dlouho a já to měl v hlavě. Nějaké další možnosti jsem sice měl, ale srdce mě táhlo sem," informoval na stránkách sigmafotbal.cz exsparťan.

Ten se na Moravě upsal na dva roky a vrátí se k číslu 39, které mu přenechal Jakub Pokorný. Kádr se za poslední tři roky notně proměnil. "Tehdy jsem tu hrál s Davidem Houskou nebo Martinem Hálou. Hodně se to obměnilo. Zůstali ale třeba Víťa Beneš nebo Radim Breite. Všichni se ale nějak známe, protože jsme proti sobě nastupovali v lize. Věřím, že to bude fajn," rozmlouval možný nástupce Mojmíra Chytila.

Sigmu vede trenér Václav Jílek, se kterým byl i ve Spartě. "Hezky se to sešlo. Jsem navíc typ člověka, který nemá moc rád velké změny. Doufám, že aklimatizace pro mě bude proto jednodušší, protože hodně věcí tu znám. Navíc umím jazyk," vrátil se ke své poslední štaci ve Španělsku, kterou nazval náročnějším obdobím.

Pokud jde o zdravotní stav, již rok drží. Loňská příprava pod Brianem Priskem byla podle slov osmadvacetiletého rodáka z Chrudimi náročná a protože neodehrál třicet zápasů v kuse, opotřebení neeviduje, s tím, že mu snad i trochu pomohlo teplo na Ibize.

"Snažím se dělat nějaké věci, abych vydržel zdravý. Jsem snad dost zkušený na to, abych se nezranil," zakončil forvard, od nějž se budou v Sigmě čekat zápisy do střelecké listiny.

Brankářská rošáda: Nita po odmítnutí Pardubic hledá novou výzvu, nahradit by ho mohl talent ze Slavie