Sparta, Slavia, Plzeň a Baník už spolu několik měsíců připravují tendr. Je to poprvé, co se něco takového děje

Sparta, Slavia, Plzeň a Baník už spolu několik měsíců připravují tendr. Je to poprvé, co se něco takového děje

I když už oslavila tuzemská nejvyšší soutěž rovné tři dekády, pořád je co vylepšovat. O tom, jaké má Ligová fotbalová asociace další plány a jaké budou její priority pro nejbližší budoucnost, promluvil v nejnovějším podcastu Livesport Zprávy její obchodní a marketingový ředitel Daniel Hajný.

Ohledně tendru na prodej televizních práv aktuálně spolupracují největší české kluby, které v tomto tématu dokážou odhodit vzájemnou rivalitu. "Zástupci Sparty, Slavie, Plzně a Baníku už společně několik měsíců připravují tendr. To je poprvé, co se něco takového děje. Nikdy si ty kluby nesedly za jeden stůl a nejednaly několik hodin týdně o tom, jaká má být budoucnost profesionálního fotbalu," raduje se Hajný z aktuálního vývoje.

Řeč přišla i na zlepšování přístupu k fanouškům hostů na stadionech. "Obě dvě strany musí udělat svůj díl práce. Chceme, aby kluby myslely i na fanoušky hostů, kteří k nim přijedou, aby se i tihle fandové cítili na fotbale dobře. Zároveň se ale fanoušci na výjezdu musí chovat slušně a vážit si toho, když se to bude zlepšovat."

V aktuální epizodě podcastu Livesport Daily jsme také řešili:

Jestli se LFA bála o budoucnost fotbalu při covidu.

Kdy budou moci kluby používat záběry ze zápasů na svých sítích.

Bude někdy povolené pyro při fotbale?

Nový díl Livesport Daily najdete i na dalších oblíbených podcastových platformách – Apple Podcasts a Google Podcasts.