Chrudim se rozloučila se šesti hráči, ale má posily ze Slavie, Sparty i sousedního Hradce Králové

Chrudim se rozloučila se šesti hráči, ale má posily ze Slavie, Sparty i sousedního Hradce Králové

Osmý tým uplynulého ročníku F:NL půjde do nového druholigového ročníku s lehce obměněným kádrem. V mužstvu MFK jsou aktuálně čtyři nováčci. Šest hráčů už na východě Čech naopak pokračovat nebude.

Konkrétně jde o Matyáše Kodýdka, Filipa Firbachera, Tomáše Jedličku a Marka Kejře, kteří se po ukončení hostování vrátili do svých domovských klubů a Václava Svobodu s Petrem Průchou, jimž vypršel kontrakt.

Trenérský štáb v čele s Radkem Kronďákem, Jindřichem Tichaiem a Romanem Pavlíkem tak má dostatek prostoru pro zabudování nových tváří, s tím, že tři z nich zatím dorazili na zkoušku.

Jedná se o obránce Sparty Adama Borkovce, zadáka Hradce Králové Daniela Kutíka a útočníka "votroků" Davida Jurčenka. O osudu všech třech se rozhodne v nejbližších týdnech.

Jistou smlouvu naopak má jednadvacetiletý obránce s minulostí v mládežnických reprezentacích Daniel Kosek, jenž patřil Slavii a v minulém ročníku byl zapůjčen v taktéž druholigovém Táborsku.

Dříve mimochodem sbíral prvoligové zkušenosti nejen v Edenu, ale i v Ďolíčku a na stadionu U Nisy, kde si dokonce na své konto připsal také jeden start v Evropské lize.

"Kádr ještě není kompletní a jeho podoba se může v průběhu přípravy měnit," zaznělo na oficiálních stránkách Chrudimi, která zahajuje přípravné období sobotním střetem v Uhříněvsi proti Bohemians Praha 1905.

Priority Slovácka? Středový záložník a hrotoví útočníci. Na tahu je vedení, které by mělo vést jednání a dotáhnout je