Nástupce Ancelottiho? Pérez si už vybral náhradu, která má co do činění hned se dvěma Čechy!

Nástupce Ancelottiho? Pérez si už vybral náhradu, která má co do činění hned se dvěma Čechy!

Ještě rok by měl na lavičce Realu Madrid sedět italský stratég Carlo Ancelotti. Ten má totiž smlouvu do června 2024. Po jejím vypršení by se měl přesunout k brazilské reprezentaci, což potvrdil i šéf svazu jihoamerického celku Ednaldo Rodrigues. Kdo ale Bílý balet převezme po něm? Podle goal.com si již prezident klubu Florentino Perez vyhlédl náhradu.  

Budoucnost trenéra Carla Ancelottiho v Realu se přetřásá již nějaký ten pátek a nyní se zdá být konečně jasno. Ještě jednu sezonu v Madridu a přesun k Selecao.

Úkol pro vedení španělského celku je tedy jasný. Najít nového trenéra. Úřadující šampion Copa del Rey už ale podle všeho jméno nového kouče vytipované má. Měl by jím být Xabi Alonso.

Současný trenér Bayeru Leverkusen, v jehož kádru působí i česká dvojice Patrik Schick – Adam Hložek, má na Real velmi dobré vzpomínky, protože jeho dres dlouho a úspěšně hájil.

Alonso už měl dokonce jednat se sportovním ředitelem Leverkusenu Simonem Rolfesem o své budoucnosti. I on má totiž stejně jako Ancelotti kontrakt platný už jen na jednu sezonu. Pokud by mu skutečně přistálo laso z Realu, asi jen těžko by prodloužil v bundesligovém celku.

Během první sezony v Leverkusenu vybojoval Alonso šesté místo v lize a zůstal krůček od finále Evropské ligy, když mu cestu zatarasil AS Řím.

Macek: Juventus byla nejlepší volba, k Moratovi jsem chodil na playstation. S Luganem se dereme nahoru