Kubr popisuje Bodö: Teď je tu nonstop světlo. Největší hrozbou pro Bohemku je střelec s tasmánskými kořeny

Kubr popisuje Bodö: Teď je tu nonstop světlo. Největší hrozbou pro Bohemku je střelec s tasmánskými kořeny
ROZHOVOR

Bohemians nečeká nic lehkého. Ví to nejen trenér Jaroslav Veselý a jeho svěřenci, ale i hráč samotného soupeře Lucas Kubr. Bodö je norská špička a není to tak dávno, co Glimt vyškolil šesti góly AS Řím. Klokani se musí mít na pozoru.

Bodö/Glimt je totiž zavedeným jménem. V Norsku o jeho kvalitách dobře vědí. A kdyby ne, stačí se podívat na tabulku tamní ligy, kterou před víkendovým kolem Bodö vedlo o deset bodů. Deset výher, jediná remíza a impozantní skóre 32:9, tedy téměř tři vstřelené góly na zápas.

Soupeřům tuze nechutná hlavně napadání, díky kterému je Bodö tolik úspěšné. „Řekl bych, že jsme hlavně známí naším typickým agresivním presinkem, který je navíc hodně vysoko. Na tom pracujeme každý den,“ potvrdil pro eFotbal.cz i Lucas Kubr, mladý obránce, který v klubu působí.

„Kdybych měl ale zmínit jednu vlastnost, která vyniká, tak by to byla agresivita obecně,“ dodal.

V týmu je pochopitelně také několik individualit, které rozhodují zápasy. Klíčem je výborná hra v záloze a pak přesné provedení ofenzivní fáze.

„Mezi hlavní postavy patří určitě Patrick Berg. Výborná šestka, na hřišti je všude, je to takový vysavač, má každý balon. Je skvělý do ofenzivy i do defenzivy. Rozhodně i Amahl Pellegrino. Výborné křídlo, levé křídlo, neskutečná pravá noha. Dává spoustu gólů,“ varuje Kubr Bohemians před norským střelcem, jemuž v krvi koluje tasmánská krev. „A nakonec Albert Gronbaek. Záložník, osmička. Dává góly, má perfektní techniku, na hřišti má velký přehled.“

Bodö jde do zápasu v roli jasného favorita. Do dvojzápasu s českým týmem půjde rozehrané z ligové soutěže, kde se mu navíc nadmíru daří. Klíčem by mohly být i zkušenosti z Evropy. Nic jednoduchého to ale nebude.

„Hlavně spoluhráči říkali, že to bude hodně zajímavé. V týmu jsme na to dobře naladěni, je to dobrý test. Ale moc nevíme, jak na tom proti nim budeme. Máme výhodu, že hrajeme první zápas doma, což bude těžké pro Bohemku, jelikož hrajeme na umělce. Nemáme sice největší stadion, ale máme vynikající fanoušky. Pro Bohemku to nebude nic lehkého. Nicméně pro nás venku taky, jelikož budeme hrát na trávě, na to nejsme vůbec zvyklí,“ přiznává Kubr.

Pro oba týmy bude naopak výhodou, že v těsné blízkosti obou měst je letiště. „Je tu všechno, i letiště, prostě naprosto všechno, přitom je to jen padesátitisícové město,“ pochvaluje si mladý levý obránce.

Bohemians si přitom budou moci užít i přírodní paradoxy. Bodö se totiž nachází až za polárním kruhem.

„Už jsem zažil polární záře, teď tu máme čtyřiadvacet hodin světlo, to je asi pro lidi, co na to nejsou zvyklí, nezvyk. Zima? Dá se to přežít. Lidé jsou na to dobře připravení, protože víme, že tu prostě bude chladno. Nejsme překvapení, když najednou začne sněžit. Teď je tu deset stupňů, nic moc,“ popisuje Kubr současné podnebí, které čeká i klokany.