Dukla sází na hráče Slavie a Chrudimi, kteří ji trápili ve vzájemných zápasech. Havelka už na Julisce dohrál

Dukla sází na hráče Slavie a Chrudimi, kteří ji trápili ve vzájemných zápasech. Havelka už na Julisce dohrál

Druholigová Dukla Praha, jež finišovala uplynulou sezonu F:NL na čtvrté pozici, se v úvodu posledního červnového týdne roku 2023 pochlubila dvojicí nových posil.

Z Chrudimi přichází čtyřiadvacetiletý obránce Dominik Hašek, jenž podepsal na Julisce dvouletý kontrakt a ze Slavie se přesunuje do Dejvic o dva roky mladší záložník Jakub Zeronik, který se žlutám barvám zavázal na příští tři sezony.

Hradecký odchovanec Hašek odehrál k tomuto datu 14 prvoligových a 81 druholigových soubojů a zkušenosti v minulosti sbíral i v Mladé Boleslavi či Bohemians Praha 1905. S východními Čechy se rozloučil po osmašedesáti startech.

"Na pozici stopera jsme potřebovali posílit, a tak jsme v hledáčku měli několik hráčů. Nakonec jsme jako nejlepší možnou volbu vybrali Dominika. Víme o jeho charakteru i schopnostech v rozehrávce. Na svůj věk má už dost odehráno, navíc slušně trápil naše útočníky ve vzájemných zápasech s Chrudimí. Takových volných hráčů mnoho není," liboval si stránkami fkdukla.cz citovaný člen představenstva Jan Staněk.

Zeronik byl v uplynulé sezoně zapůjčen v Příbrami, se kterou se rozloučil s vizitkou 25 odehraných duelů a pěti gólů, s tím, že odehrál i oba barážové souboje s Pardubicemi.

"V momentě, kdy se otevřela možnost získat Jakuba, tak jsme neváhali. Každý fanoušek si vzpomene, jak naši obranu trápil na jaře v dresu Příbrami. Vidíme v něm velký potenciál i produktivitu pro náš útok v následující sezoně," dodal exjihlavský funkcionář.

V kádru Petra Rady naopak končí pětadvacetiletý středopolař Filip Havelka, jemuž vypršelo hostování. "Filipovi děkujeme a přejeme hodně štěstí do budoucna," vzkázala Dukla sparťanskému odchovanci, jenž si dříve zahrál také za Liberec nebo Dynamo.

V Jihlavě testují nejen mladíka z Plzně. O smlouvu na Vysočině bojují i nigerijský záložník či turecký stoper