U Litavky prožívají složité období. Doba, kdy byla Příbram známou líhní hráčů, je pryč

U Litavky prožívají složité období. Doba, kdy byla Příbram známou líhní hráčů, je pryč

V období mezi ukončením F:NL a baráží se Příbram vznášela na možném postupovém obláčku. Pardubice však ve dvou rozhodujících bitvách ukázaly, že si pobyt mezi elitou zaslouží více.

Hlavní trenér Karel Krejčí, jenž u řeky Litavky ve druhé polovině jara navazoval jak na práci Marka Nikla s Tomášem Zápotočným, tak na Dušana Uhrina mladšího, ovšem tuší, že udržení v druholigové špičce nebude v žádném případě snadné.

Rozhodující bude to, jak se jeho realizačnímu týmu podaří sestavit tým na příští sezonu. "Čeká nás náročné léto. Teď jsme na začátku přípravy a hráčů tady moc není. Sám jsem zvědavý, co se tu poskládá za mužstvo. Doufám, že sem seženeme hráče, kteří navážou na předchozí tým a odehrají sezonu, jako byla třeba ta uplynulá. Nebude to ale vůbec jednoduché. Z FORTUNA:LIGY sestoupilo Brno, zůstal Vyškov, z třetí ligy postoupily Žižkov a Kroměříž. Pro Příbram to bude těžký ročník," zavěštil si v interview pro web fnliga.cz čtyřiapadesátiletý odborník.

Ohledně stanovených cílů pro ročník 2023/2024 není spolupracovník Romana Bednáře a Ladislava Maiera takovým optimistou jako příbramský prezident Jaroslav Starka a má pro to své důvody. Současný příbramský fotbal je podle jeho slov v jednoznačném útlumu.

"Znám Jardu Starku, před každou sezonu má ty nejvyšší cíle. Divil bych se, kdyby teď řekl něco jiného, než že chce postoupit nebo vyhrát titul. Má takovou povahu. Já jsem spíš realista. Musím říct, že po řadě let, co jsem se sem vrátil, to není zrovna příjemný pohled. Doba, kdy Příbram byla známou líhní hráčů, je pryč. Viděl jsem pár zápasů ligového dorostu, který uhrál za celou sezonu jediný bod, béčko se v posledním utkání zachraňovalo v divizi. Příbram prožívá složité období. Uvidíme, jak to půjde dál a jaké přesně budou cíle, které bude vedení po mně a po hráčích požadovat," doplnil bývalý šéf české jednadvacítky.

Zápasový start do léta mu dává za pravdu. Příbramští podlehli Slovanu Liberec i Táborsku a to při celkovém skóre 0:6. Ještě před vypuknutím nového druholigového ročníku otestují jejich sílu Dukla, Zápy a Admira Praha.

V trenéřině jsem se našel, vidím v ní svou budoucnost. Přesun výš bych určitě zvládl, říká mág Zavadil. Co by poradil mladým nebo Zbrojovce?

© FK VIAGEM Příbram