Jak vypadají přestupy ve druhé lize? Ligové borce přivedla Dukla i Opava

Přestupové období jede naplno nejen v nejvyšší soutěži. Po posilách baží také týmy ve druhé lize. A několik zajímavých tváří do druhého fotbalového patra opravdu míří. Zkušené tváře přivedla hlavně Opava a Dukla. Které čtyři přesuny zaujaly nejvíce?  

JAKUB ZERONIK DO DUKLY

Dvaadvacetiletý záložník Jakub Zeronik přichází ze Slavie. V mládežnických kategoriích Zeronik nastupoval i za reprezentační výběry. Důležité zápasové zkušenosti nabral v B-týmu vršovického klubu.

Během tří sezón v ČFL nastoupil k 47 zápasům a vstřelil osm branek. V minulé sezóně hostoval v druholigové Příbrami. Odehrál 25 utkání a vstřelil pět gólů.

„V momentě, kdy se otevřela možnost získat Jakuba, tak jsme neváhali. Každý fanoušek si vzpomene, jak naši obranu trápil na jaře v dresu Příbrami. Vidíme v něm velký potenciál i produktivitu pro náš útok v následující sezoně," řekl o Jakubovi člen představenstva Jan Staněk.

V prvním přípravném zápase se stihnul gólově prosadit. Fanoušci Dukly doufají, že jeho góly budou slavit více než často. Kontrakt má do roku 2026.

Zdroj: FK Dukla Praha