Jak vypadají přestupy ve druhé lize? Ligové borce přivedla Dukla i Opava

Přestupové období jede naplno nejen v nejvyšší soutěži. Po posilách baží také týmy ve druhé lize. A několik zajímavých tváří do druhého fotbalového patra opravdu míří. Zkušené tváře přivedla hlavně Opava a Dukla. Které čtyři přesuny zaujaly nejvíce?  

DAVID VANĚČEK DO OPAVY

Richter do brány, Vaněček do útoku. Opava posiluje ve velkém a i do ofenzivy přivedla ligové jméno. O Davidu Vaněčkovi se po konci v Olomouci hovořilo ve spojitosti s jinými prvoligovými kluby, nicméně realita je jiná.

V pondělí se totiž zapojil do přípravy trenéra Miloslava Brožka. Bývalý hráč Hearts či Puskáse, jenž naposledy působil ve druhé lize v sezoně 2015/2016, kdy ještě oblékal dres Hradce, se v novém prostředí domluvil na ročním kontraktu.

„David je zkušený a silný útočník, který je velice důrazný v pokutovém území a umí dát gól, což je přesně to, co nám chybělo,“ uvedl na webu sfc.cz sportovní manažer Jaroslav Kolínek. „Jsme moc rádi, že se nám ho podařilo přivést a věříme, že s ním poroste i výkon týmu tak, abychom byli co nejúspěšnější a zažívali co nejvíce pocit vítězství.“

Zdroj: FC Slezský Opava