Nula zápasů v Premier League? Kloppovi i tak děkuju, vzkazuje Arthur

Nula zápasů v Premier League? Kloppovi i tak děkuju, vzkazuje Arthur

Měl pomoct záloze Liverpoolu, být fajn dílkem do skládačky. Angažmá záložníka Arthura ale bylo spíše pro smích. V Premier League neodehrál ani zápas a odpočítával dny, kdy se vrátí do Juventusu.

Brazilec přišel do Reds loni v létě z Juventusu, když trenér Jurgen Klopp po zranění Thiaga, Fabinha a Jordana Hendersona hledal posilu do středu pole. Arthur však za Reds nastoupil pouze jednou, a to při porážce 4:1 v Neapoli v Lize mistrů.

V říjnu loňského roku musel podstoupit operaci nataženého čtyřhlavého svalu, což ho vyřadilo z hry po většinu sezony. Arthur se sice vrátil do zápasového kádru na březnový výjezd do Bournemouthu, ale na hřišti se mu nepodařilo získat ani minutu.

Po návratu do Juventusu se Arthur rozpovídal o svém strastiplném hostování, které trvalo pouhých 13 minut. "Myslím, že jsem měl trochu smůlu," řekl pro Mundo Deportivo. "Ale už je to minulost a cítím se mnohem lépe než tehdy. Prošel jsem si těžkými chvílemi, ale bylo pro mě velmi důležité, že mě všichni podporovali, od trenéra Kloppa a celého trenérského štábu až po spoluhráče. Šatna mi v těžkých chvílích hodně pomohla."

"Myslím, že jsem se toho hodně naučil," dodal. "Když opustíte svou komfortní zónu, naučíte se ještě víc. Musíte se nějakým způsobem vyvíjet a zranění mi k tomu pomohlo."

Ke svému působení v Anglii Arthur dodal: "Hodně jsem se toho naučil. V Itálii jsem se hodně naučil po taktické stránce a zlepšil jsem se i fyzicky. A v Anglii je neuvěřitelná intenzita, hra se ani na chvíli nezastaví."

Arthur je i tak spojován s odchodem zpět do Premier League. O bývalého záložníka Barcelony, který zvažuje své možnosti před novou sezonou, projevily zájem Brighton, Newcastle a Aston Villa.