Nejprve ho nahlodal Jiráček a poté vše dotáhl Grygera. I proto už Žák dře pod Vrbou ve Velkých Karlovicích

Nejprve ho nahlodal Jiráček a poté vše dotáhl Grygera. I proto už Žák dře pod Vrbou ve Velkých Karlovicích
OBSAHUJE VIDEO

Zlín se v první polovině nového pracovního týdne pochlubil dvojicí nových tváří, s tím, že po navrátilci z Kypru Tomáši Čelůstkovi, jímž zpevnil defenzivu, představil také nové jméno do ofenzivy.

Nejnovější akvizicí v kádru "ševců" je forvard Filip Žák, jenž se na zlínskou Letnou přesunul z Teplic a učinil tak ještě před týmovým odjezdem na soustředění do Velkých Karlovic.

"Jsem moc rád, že jsme se se Zlínem domluvili na angažmá, už se těším na zápasy. Doufám, že týmu pomůžu jak góly, tak dobrými výkony," vzkázal v interview pro klubovou televizi dravý a rychlý hrotový útočník, jehož nejprve kontaktoval asistent Petr Jiráček a poté vše dotáhl generální manažer Zdeněk Grygera.

Neobává se toho, že se i po změně klubové adresy bude pohybovat ve spodních patrech tabulky a že se ho bude týkat nepříjemný boj o udržení elitního statusu?

"Dva roky jsem hrál v Teplicích o záchranu, není to ideální. ten stres je obrovský. Hrajete o vše každý zápas. Doufám, že letos bude sezona lepší a úspěšnější a začneme sbírat body hned od začátku, aby byla druhá polovina klidnější," přidal hráč, jenž o sobě říká, že není extra talent, ale že si vše musel vydřít.

Ve žlutomodrém mužstvu zvýšil konkurenci Antonínu Fantišovi, Nedeljko Koviničovi, Latyru Ndiayemu a Vukadinu Vukadinovičovi.

Debut v klubu, který má za sebou letní výhru nad Třincem a remízu se Žilinou i Opavou, může bývalý ofenzivní hráč Nitry, Blanska i Prostějova absolvovat již osmý červencový den proti druholigovému Prostějovu.

P.S.: Pavel Vrba nevzal na soustředění ani Kryštofa Obadala, Libora Bobčíka, Radima Hamalčíka a Martina Cedidlu, jenž si po Euro do 21 let plní individuální tréninkový plán a ke svému mužstvu se připojí až po návratu z kempu.

Petráň už na Žižkově dohrál a není sám. Jistotu pokračování pod Kotalem a Horňákem má těchto 16 tváří...