Čelůstku ani Součka se Teplicím přivést nepodařilo, Fila ale zůstal rád. Návrat do Edenu by prý teď nedával smysl

Čelůstku ani Součka se Teplicím přivést nepodařilo, Fila ale zůstal rád. Návrat do Edenu by prý teď nedával smysl

Teplicím se na neutrální půdě v Blšanech podařilo udolat opětovně druholigovou Viktorii Žižkov (2:1) a prsty v tom měl jeden jediný muž a sice mladý forvard Daniel Fila, který se po evropském šampionátu do 21 let opět zapojil do přípravy "sklářů". 

Byť hrál perspektivní mladík pouze ve druhém dějství, dvěma brankami ze 47. a 88. minuty se mu podařilo otočit výsledek a byl tak hlavním hrdinou svého mužstva, když zastínil jak Yassera, tak Vachouška s Gningem.

I když má dvacetiletý rodák z Brna dlouhodobou smlouvu ve Slavii (až do 30. 6. 2026), do Edenu se zatím vracet nebude a prodlouží si svůj hostovací pobyt na Stínadlech.

Dle svých vlastních slov, která vyřkl po poslední přípravné výhře, musí být realistou a vidět šanci, jaká ve Slavii je. Navíc nyní netoužil po novém týmu a nových spoluhráčích...

"Potřebuji hlavně hrát, takže by teď návrat nedával smysl. Věřím, že Teplice jsou správný krok. Uvidíme, co bude za půl roku. Jiné nabídky se objevily, ale já už v Teplicích působil, trenér mě zná, já jeho," vysvětlil svůj krok exboleslavský forvard, jehož si slavné "S" pořídilo za necelých třicet milionů korun před rokem a půl.

Proti Žižkovu podle svého šéfa Zdenka Frťaly ukázal, že má po vyřazení ve skupině na malém Euru zase chuť do fotbalu. I kvůli plnění mezinárodních povinností a blížící se ligové soutěži se tak jeho volno smrsklo na pouhý jeden víkend.

Kádr "sklářů", ve kterém již nefigurují ani Matěj Hybš, ani Tomáš Kučera, nicméně podepsat by měl alespoň testovaný Filip Havelka, by měl být hotový z pětadevadesáti procent. "Máme ještě nějaký čas se po někom poohlédnout, ale kdyby už nikdo nepřišel, nebudu se z toho hroutit. Třeba vylítne někdo jiný," vzkázal v pozápasovém interview nástupce Jiřího Jarošíka, jehož soubor je zatím v létě stoprocentní a už se těší na sobotní Banskou Bystricu.

Na sever Čech mimochodem Frťala toužil přivést hned dva sparťany - Ondřeje Čelůstku a Filipa Součka. A byť udělali žlutomodří pro jejich získání maximum, nakonec neulovili ani jednoho z nich. Kupříkladu bývalý záložník Opavy i Zbrojovky si nakonec vybral Jablonec.

Nové tváře v Mladé Boleslavi? Sparťanský mladík, slovenský světoběžník i navrátilec z Portugalska Trmal