Baník si připlatil, aby získal Kubalu z tábora Votroků. Kromě milionů opačným směrem vyslal Šašinku

Baník si připlatil, aby získal Kubalu z tábora Votroků. Kromě milionů opačným směrem vyslal Šašinku

Ofenzivní fotbalista Filip Kubala je další posilou Baníku Ostrava. Třiadvacetiletý záložník či útočník přestoupil z Hradce Králové a podepsal smlouvu na čtyři roky s opcí. Klub to oznámil na svém webu.

Baník musel vzhledem ke Kubalově smlouvě Hradci Králové za hráče zaplatit a navíc jakou součást vypořádání přidal pětadvacetiletého útočníka Ondřeje Šašinku. Podle zákulisních informací činí odstupné zhruba deset milionů korun.

"Filip je nesporně zajímavý hráč, který už má čísla, a přitom má v třiadvaceti pořád všechno před sebou. Navíc pochází z našeho regionu a v Baníku už jako kluk působil. Když jsme ho oslovili, bylo hned poznat, že sem opravdu chce jít a hrát za Baník. Jsme rádi, že se nám podařilo jeho přestup konečně dotáhnout," uvedl v prohlášení šéf sportovního úseku Baníku Luděk Mikloško.

Kubala za Slovácko a Hradec Králové v nejvyšší soutěži odehrál 116 zápasů, ve kterých šestnáctkrát skóroval. "Je to pro mě velká motivace. Baník je v tuto chvíli pro mě vrchol kariéry a posun dopředu," řekl Kubala.