Jesusův odchod z modré strany Manchesteru do Londýna? Guardiola ho dohnal k slzám!

Jesusův odchod z modré strany Manchesteru do Londýna? Guardiola ho dohnal k slzám!

Není to tak dlouho, co útočník Gabriel Jesus dával góly v Manchesteru City. V uplynulém ročníku už ale oblékal dres Arsenalu, který si tento příchod nemůže vynachválit. Proč se ale Brazilec rozhodl pro změnu a zamířil do Londýna? Na to nyní odpověděl a nutno dodat, že Pep Guardiola z toho podle goal.com nevychází úplně nejlépe.  

Vše začalo v listopadu 2021, když Manchester City čekalo klíčové utkání v Lize mistrů proti Paris Saint-Germain. Ale Gabriel Jesus v základu nebyl, místo něj poslal na trávník Pep Guardiola v roli falešné devítky Oleksandra Zinchenka, přestože je Ukrajinec kovaným levým bekem.

Jesus byl toho názoru, že v základní sestavě měl být on, ale realita byla jiná. I proto více či méně úspěšně zadržoval slzy.

„Důvodem byl zápas v Lize mistrů doma proti PSG, ve kterém dal Zinchenka jako falešnou devítku. Šílená věc. Den předtím ho nepoužil ani na tréninku. Dvě hodiny před zápasem je týmová porada, tým se nají, 30 minut odpočívá a jde se na utkání. Tehdy Guardiola řekl sestavu. A já v ní nebyl. Šel jsem rovnou do pokoje, brečel jsem, volal jsem mámě. Chtěl jsem jet domů,“ cituje Jesuse goal.com.

Do utkání nakonec Jesus přeci jen zasáhl, když střídal právě Zinchenka. Nevedl si vůbec zle. Dal gól a na další přihrál. Hlavně díky němu tak anglický klub zvítězil 2:1. O dalším působení na Etihad už ale měl v tu chvíli jasno. V tomto přesvědčení ho navíc utvrdilo hned další utkání v Champions League proti Lipsku.

„Myslel jsem si, že tentokrát budu v základu, ale zas ne. S Guardiolou toho bylo více. Nebylo to jednoduché. Ale hráči se vyvíjí a já se rozhodl pro odchod,“ dodal forvard, který na konci léta 2022 zamířil do Arsenalu.