Daridovi přistála na soluňský stůl nabídka z AEK Atény, prezident Arisu ji však rychle zamítnul

Daridovi přistála na soluňský stůl nabídka z AEK Atény, prezident Arisu ji však rychle zamítnul

Pro dvaatřicetiletého exreprezentanta Vladimíra Daridu je Aris Soluň, jehož součástí je již půl roku, třetí zahraniční zastávkou profesionální kariéry.

Protože je  neúnavný záložník "držákem", jenž nepotřebuje zkoušet nic nového, nemá důvod odcházet, když je mu někde dobře. Také kvůli tomu se hned po pár měsících nepotřeboval spoluhráč Jakuba Brabce stěhovat do AEK Atény, což je klub s ještě větším zvukem.

"Měl jsem nabídku z AEK Atény. Prezident ji rychle zamítnul. Smlouvu v Arisu mám ještě na dva roky, rád bych ji dodržel. Neměl jsem tedy teď v létě důvod z Arisu utíkat. Myslím, že jsem se uvedl dobře. Dokonce jsem mezi čtyřmi zkušenými hráči, kteří mají na starosti kabinu. Doufám, že v nové sezoně navážu na jaro. Že budu hrát, dávat góly a bude mi držet zdraví," vyprávěl v interview pro sport.cz bývalý hráč Freiburgu či Herthy Berlín.

Pokud jde o popularitu, Soluň není Berlín, ve kterém se mohl s fotbalisty snadno ztratit. Hodně lidí ho zastavuje, chce se fotit, nebo ho žádá o podpis. Zvýšená pozornost fanoušků mu však nevadí. V Řecku totiž našel, co hledal - ke konci kariéry pravidelně hrát, mít se dobře a být v teple. Jeho rodina má navíc v Soluni permanentní dovolenou. Sám v květnu koupil dům ve vesnici poblíž města, odkud to má kousek k moři i do tréninkového centra.

Řecký fotbal mu sedí a to hned z několika důvodů. Více se hraje s míčem a hra není tolik svázaná taktikou a bojovností jako v bundeslize. I proto se dostával častěji do zakončení a tolik gólů za půl roku dal naposledy ještě v barvách Viktorie Plzeň. A protože se Arisu podařilo probojovat do předkol Konferenční ligy, klub živí naděje na účast v hlavní fázi soutěže, která se ho během jeho německé éry nikdy netýkala.

Čelůstka opět míří do Turecka, Süper Lig už se ho však týkat nebude