Trpišovského nyní zahraničí neláká: Máme specifický herní styl a aplikovat ho do jiného týmu by chvilku trvalo

Trpišovského nyní zahraničí neláká: Máme specifický herní styl a aplikovat ho do jiného týmu by chvilku trvalo
OBSAHUJE VIDEO

Sedmačtyřicetiletý odborník Jindřich Trpišovský už trénuje v profesionálním fotbale přesně dekádu. Do Viktorie Žižkov totiž nastoupil v červenci 2013.

Od ledna 2018 pak řídí Slavii, s tím, že za pět a půl roku stihl v Edenu oslavit tři mistrovské tituly a čtyři triumfy v domácím poháru. O třech čtvrtfinále v Evropské i konferenční lize, respektive účasti v základní skupině Ligy mistrů nemluvě.

A co dál? "Můj cíl je ještě jednou dostat na Slavii Ligu mistrů a zkusit vyhrát v ní zápas. Baví mě posunovat mladé hráče," vyprávěl v desátém díle Totálního podcastu uznávaný stratég, jenž se přesunul do Vršovic ze stadionu U Nisy.

Trpišovského odchod z Edenu tak není na pořadu dne a to i přesto, že poslední dvě sezony zůstal jeho klub bez primátu. Stále má v hlavě jen Slavii, se kterou se ztotožnil a je v ní doma a nemá důvod v tuhle chvíli odcházet.

"Chceme ho dál rozvíjet, práce mě naplňuje. Někdo se mě nedávno ptal, co bude po Slavii. Odpovídám, že nic. Volno. Nemám to v hlavě. Ale je to fotbal, může se stát cokoliv. Může se tu změnit majitel, někdo nás nebude chtít, cokoliv. Ale když teď kontakt s nějakým klubem proběhne, nepřemýšlím nad tím, že bych odešel," ozřejmil šéf Koláře, Holeše, Jurečky a spol.

Práce v zahraničí ho v současnosti nepřitahuje. Kompletní trenérský štáb slavného "S" už to ostatně probíral i s krajánky, kteří v cizině jsou a radili mu, ať to jde zkusit. "Ten hráč to má jednoduché, jde hrát fotbal, hraje sám za sebe, je to úplně jiná práce než manažerská nebo trenérská. Jako trenér potřebujete spolupráci s managementem, sportovním ředitelem, majitelem, mít filozofii, Máme specifický herní styl a aplikovat ho do jiného týmu by chvilku trvalo jako ve Slavii, taky to nebylo hned," upozornil.

To samé se týká i národního mužstva. Trpišovský zastává názor, že má reprezentace skvělého trenéra a kvůli úspoře času nerad přemýšlí nad věcmi, které nejsou reálné, nebo nejsou na dosah. Jediným tématem v jeho hlavě tak zůstává jen a pouze úřadující vicemistr FORTUNA:LIGY, který se v pátek a v sobotu přátelsky utká s Podbrezovou, respektive s Queens Park Rangers.

Kam to bude? Pět zajímavých jmen zdejší branže, které stále nemají smlouvu