Brighton a jeho megaprodeje! Nyní touží pro rekordu Premier League

Brighton a jeho megaprodeje! Nyní touží pro rekordu Premier League

Brighton opět prokazuje, že na přestupovém trhu je hodně silným hráčem. Sice neutrácí za hráče horentní sumy, ale zato je dokáže za své klenoty inkasovat. A nyní se chystá další obrovský transfer. Horkým zbožím je totiž Moises Caicedo, za kterého klub chce alespoň 100 milionů liber.  

Brighton své hráče prodávat umí. Před dvěma lety utržil za Bena Whitea 58,5 milionu eur, loni dostal za Marca Cucurellu 65,3 milionu eur a letos už zpeněžil Alexise Mac Allistera za 42 milionů eur. Ale to zdaleka není vše. To nejlepší totiž podle goal.com teprve přijde.

V Anglii je obrovský zájem o Moisese Caiceda, jehož cena ovšem neustále roste. Když vyšlo najevo, že Arsenal zaplatí za Declana Rice bez bonusů 100 milionů eur, tak Seagulls cenovku u jedenadvacetiletého ekvádorského reprezentanta zvedli a chtějí rovněž sumu pohybující se okolo 100 milionů liber. Přeci jen jsou oba velmi podobnými typy, ale opora Brightonu je o tři roky mladší.

O Caiceda se zajímá mimo jiné Chelsea, která pod vedení Mauricia Pochettina plánuje velkou přestavbu. Vzhledem k tomu, že na Stamford Bridge nemají hluboko do kapsy, což se potvrdilo i v lednu, kdy Blues stanovili nový rekord v Anglii poté, co za Enza Fernándeze zaplatili Benfice 106 milionů liber, může Brighton vytřískat pořádně tučné odstupné.

Že rozhodně nechce prodávat pod cenou naznačuje i to, že v lednu odmítl dvě nabídky Arsenalu, přičemž ta druhá měla být 70 milionů liber. Mezitím mladý záložník podepsal novou smlouvu do roku 2027 s roční opcí, což ještě zvýšilo jeho cenu.