Patrák nadobro opouští Spartu. Přichází jako posila do Pardubic

Patrák nadobro opouští Spartu. Přichází jako posila do Pardubic

Třiadvacetiletý záložník pražské Sparty Vojtěch Patrák po sérii hostováních přestupuje do Pardubic. Informaci dnes potvrdily oba kluby na svých webových stránkách.

Ofenzivní univerzál Vojtěch Patrák nakoukl do prvního týmu Sparty už v sezoně 2019/20. V obnoveném rezervním týmu Letenských na podzim podával dobré výkony v ČFL, a tak si vysloužil své první minuty v zápase proti Plzni.

I v další sezoně Patrák táhl sparťanské “béčko“. Podzimních osm branek mu vyneslo jeho první hostování v druholigové Jihlavě, kterého se chopil důstojně.

V následující sezoně poprvé hostoval v první lize. Na půl roku si ho pod sebe vzal jeho nový klub – Pardubice. Patrák v Pardubicích předvedl několik slibných výkonů, zejména ve skupině o záchranu, kde si připsal i důležitou branku.

Loňský ročník strávil mladý záložník v Jablonci. V klubu ze severu Čech se nedokázal trvale prosadit do základní sestavy a odehrál tak pouze 297 minut rozložených do 18 zápasů.

Nyní se Patrák vrací do Pardubic. O přestupu na svých webových stránkách informovala jak Sparta, tak Východočeši.

Patrák poskytl první rozhovor pro web Pardubic: Hráč zmínil, že nabídku přijal okamžitě: “Nebylo to velké rozmýšlení, chtěl jsem jít do Pardubic na přestup. Mám na tento tým a všechny lidi kolem krásné vzpomínky, nebylo na tom moc co k řešení.“

Patrák si v rozhovoru považuje rovněž spolupráce s trenérem Kováčem: “S trenérem Kováčem jsem byl v kontaktu, je to fajn chlap a známe se už ze Sparty, kdy jsem chodil do týmu jako mladý hráč a on tam působil jako asistent. Těším se na spolupráci s ním.“

Hráč se nyní připojí k Východočechům v rámci letního soustředění.