Palermo vyřadilo z poháru AC Milán

Palermo vyřadilo z poháru AC Milán

Palermo po víkendové trenérské výměně očividně ožilo a v odvetném utkání čtvrtfinále Italského poháru uštědřilo tříbrankovou lekci AC Milán. Navzdory prohře 0:1 v prvním zápase tak soupeř pražské Slavie ve třetím kole Poháru UEFA postoupil mezi nejlepší čtveřici.

Hned dvakrát skóroval v utkání argentinský záložník Mariano Gonzalez, kterému pohárová soutěž svědčí. Dva góly dal také v osmifinále Bari. Jednou se trefil útočník Caracciolo. Nový trenér Giuseppe Papadopulo, jenž v neděli nahradil odvolaného Luigiho Del Neriho, tak mohl po své premiéře na lavičce Palerma jásat.

Milánský klub přitom nastoupil proti desátému celku ligové tabulky v silné sestavě, pouze brazilskou oporu Didu nahradil v brance Australan Kalac. V základní jedenáctce byl i český záložník Marek Jankulovski, kterého v 62. minutě vystřídal Pirlo.

Po ligové remíze 1:1 se Sampdorií zažili hráči AC další zklamání. "Jdeme špatnou cestou. Musíme se lépe koncentrovat, hlavně vzadu. Nechali jsme je v úvodu příliš hrát a to si proti tak kvalitnímu soupeři nemůžeme dovolit," řekl kouč CARLO ANCELOTTI.

Palermo hrálo v sestavě: Andujar - Zaccardo, Barzagli, Biava (73. Terlizzi), Grosso - M. Gonzalez (67. Accardi), Corini, Barone, Mutarelli - Caracciolo (60. Godeas), Di Michele.

Slávisté sehrají první zápas s Palermem ve čtvrtek 16. února na Strahově.

Výsledek - čtvrtfinále:

Palermo - AC Milán 3:0 (10. a 49. Gonzalez, 18. Caracciolo), první zápas 0:1, postoupilo Palermo.

[ 31.1.2006 - ČTK / eFotbal ]