Slavia půjčila Valentu Slovácku: Rozhodl zájem Svědíka, udělám maximum pro to, abych byl pro tým přínosem

Slavia půjčila Valentu Slovácku: Rozhodl zájem Svědíka, udělám maximum pro to, abych byl pro tým přínosem

Ke Slovácku se na herním soustředění v Rakousku připojil mladý slávista Matěj Valenta, jenž byl v uplynulém soutěžním ročníku zapůjčen ve Slovanu Liberec.

I když se podmínky působení třiadvacetiletého záložníka v Uherském Hradišti teprve dolaďují, bývalá opora Ústí nad Labem či Českých Budějovic už dostala od svého mateřského klubu svolení k trénování právě pod Martinem Svědíkem.

Doposud nasbíral v nejvyšší tuzemské soutěži 63 vystoupení, které okořenil čtyřmi přesnými zásahy. Statistiky si bude moci vylepšit v nejmenším ligovém městě na stadionu Miroslava Valenty.

"Slovácko patří v posledních letech ke klubům, které hrají na špici ligy. Rozhodl zájem trenéra Svědíka a pokud vše klapne, tak udělám maximum pro to, abych byl pro tým přínosem," vzkázal webem fcslovacko.cz citovaný exreprezentant do 21 let, který nechyběl ani na nedávno proběhlém Euru, na němž zasáhl do všech zápasů ve skupině.

U těsné středeční prohry s německým Kielem (0:1) ještě nebyl, což platilo i pro ofenzivní posilu Rigina Ciciliu, debutovat v novém trikotu tak bude moci v sobotu 15. července proti Red Bullu Salzburg.

V kádru bude zase deset cizinců. V Drnovicích chceme zůstat, přeje si šéf Vyškova