FIFA vystavila Al-Nassru stopku na přestupy. Ronaldův klub nejprve musí splatit dluh

FIFA vystavila Al-Nassru stopku na přestupy. Ronaldův klub nejprve musí splatit dluh

Saudskoarabský Al-Nassr dostal od mezinárodní federace FIFA stopku na přestupy. Zákaz způsobil dluh vůči Leicestru za přestup Ahmeda Musy z roku 2018. Klub Cristiana Ronalda musí anglickému klubu částku uhradit. Poté, jak informovali zástupci FIFA, bude opatření zrušeno.

"Klub Al-Nassr nemůže momentálně kvůli dluhům registrovat nové hráče. Zákaz bude zrušen bezprostředně poté, co příslušní věřitelé potvrdí jejich vyrovnání," citovala německá agentura DPA nejmenovaného mluvčího FIFA. Dodala, že zákaz jinak platí pro tři přestupní období a týká se domácích i zahraničních hráčů.

Podle médií dluží Al-Nassr Leicesteru 390 000 liber (10,8 milionu korun). Částka představuje výši bonusů z přestupu Musy v roce 2018. Nigerijský útočník se v anglickém klubu po příchodu v roce 2016 neprosadil a o dva roky později zamířil do Saúdské Arábie, kde za dva roky odehrál 60 zápasů a slavil s Al-Nassrem i titul.

Bohatý klub, v němž má Ronaldo podle informací médií roční příjem 200 milionů eur (přes 4,8 miliardy korun), nepřiměly k platbě ani opakované výzvy. Proto vstoupil v platnost trest.