Gólový zabiják do vápna Pulkrab se v Boleslavi cítí výborně: Vnímám, že tu jsou super hráči, trenéři i vedení

Gólový zabiják do vápna Pulkrab se v Boleslavi cítí výborně: Vnímám, že tu jsou super hráči, trenéři i vedení

Generálka na ligu se Mladé Boleslavi vydařila, alespoň výsledkově. Tým Marka Kuliče totiž dokázal přehrát účastníka polské Ekstraklasy Wartu Poznaň.

I když v pátek skóroval pětadvacetiletý záložník Daniel Mareček, nástupce Pavla Hoftycha si pochvaluje nebývalou tlačenici v ofenzivní části soupisky, jejíž součástí jsou také Matyáš Vojta, Tomáš Ladra, Vasil Kušej, Lamin Jawo, Júsuf Hilál či Matěj Pulkrab.

Zmíněný kouč Kulič je za přetlak různých typů hráčů šťastný, protože za nejlepší motivaci pro všechny považuje právě konkurenci. Boleslavští hráči totiž vědí, že jestliže nebudou pracovat, jak je potřeba, naskočí druhý...

"Každý z útočníků má něco specifického, v něčem je nadstandardní a výběr je tak velký a pestrý. Se svými spolupracovníky jejich možnosti řešíme a základní představu pro první ligové utkání už máme. Těší mě, že v průběhu sezóny složení útoku můžeme měnit podle soupeře i podle toho, zda budeme hrát doma nebo venku," citoval web fkmb.cz slova trenérského nováčka.

Tomáš Ladra už se na všechno moc těší. Kušej má podle jeho slov velkou budoucnost, Júsuf je velkým pohodářem, jenž do kádru v Lokotrans aréně výborně zapadl a Pulkraba už zná z mládežnických reprezentací.

"Oba jsou góloví zabijáci do soupeřova vápna. Myslím si, že nám to bude v ofenzivně klapat," zavěštil si sebevědomý záložník, kterému je také predikován přestup do jednoho z domácí TOP 3.

Pulkrabovi zahraniční angažmá nevyšlo podle představ a z fotbalového hlediska pro něj byl rok v německém Sandhausenu neúspěšný. Navzdory tomu ovšem chuť do fotbalu neztratil a když o něj Boleslav projevila zájem, dohodl se velmi rychle.

"Vnímám, že tady jsou super hráči, trenéři i vedení, takže se cítím výborně. Vnímám silnou motivaci klubu a touhu veřejnosti, aby se poslední neúspěšná sezóna neopakovala a byla výrazně lepší herně i umístěním v ligovém pořadí," zakončil forvard, pro kterého jde po Spartě, Bohemians 1905 a Liberci o čtvrtou domácí štaci.

K tomuto datu je na 110 vystoupeních a osmatřiceti trefách. Jak na tom asi bude po roce v Boleslavi?

Jurásek je jedenáctým Čechem, který okusí Primeira Ligu. Kdo vše už si v Portugalsku zahrál před ním?