Hvězdný Messi podepsal s Interem Miami smlouvu na dva a půl roku

Hvězdný Messi podepsal s Interem Miami smlouvu na dva a půl roku

Hvězdný argentinský fotbalista Lionel Messi podepsal s Interem Miami smlouvu na dva a půl roku s opcí s ročním příjmem ve výši 50 až 60 milionů dolarů (1,3 miliardy korun). Klub ze zámořské ligy MLS šestatřicetiletého mistra světa oficiálně představí v neděli. Napsala to agentura AP.

Tiskovou konferenci svolal floridský klub na pondělí, v úterý by Messi mohl s týmem poprvé trénovat. Zápasovou premiéru by si sedminásobný nejlepší světový fotbalista roku mohl odbýt v pátek v Leagues Cupu proti mexickému Cruz Azul.

Messi se po vypršení dvouleté smlouvy s Paris St. Germain rozhodl pro angažmá v zámořské lize MLS místo návratu do Barcelony či lukrativní nabídky ze saúdskoarabského al-Hilálu, který mu údajně nabízel smlouvu na 400 milionů dolarů (8,5 miliardy korun) ročně. Nenapodobil Cristiana Ronalda či Karima Benzemu, kteří po úspěšných letech v Evropě kývli na štědré nabídky ze Saúdské Arábie.

Po oznámení Messiho přestupu minulý měsíc vyletěly ceny vstupenek na jeho očekávané premiérové utkání o 1000 procent. Klubu, jehož spolumajitelem je bývalá anglická hvězda David Beckham, také rázem přibylo sedm milionů sledujících na instagramu z původního jednoho