Balogun do Interu? Proč jej Arteta nechce a Nerazzuri preferují před Lukakem?

Balogun do Interu? Proč jej Arteta nechce a Nerazzuri preferují před Lukakem?

Arsenal udělal obří nákupy, na hrotu má jen Gabriela Jesuse. Řada fandů volá po vyzoušení Folarina Baloguna, který má za sebou skvělou sezónu v Ligue 1. Toho si nicméně místo Romelua Lukaka vyhlédl Inter Milan. Web Flashscore se podíval, proč Italové o “Američanovi” tak touží    

Folarin Balogun je jedním z útočníků, o kterém se toto léto mluví opravdu po celé Evropě. Po skvělé sezóně ve francouzském Rennes, je mladík s kořeny mezi Anglií, Spojenými státy a Nigérií na radaru několika předních klubů na kontinentu. Sám Balogun se aktuálně vrátil do Arsenalu na předsezónní přípravu, ale zdá se, že jeho budoucnost bude stále pravděpodobnější mimo klub. "Ať se stane cokoli, jsem s tím smířený," řekl, když byl tento týden dotázán na svou budoucnost. Balogun se připojil k francouzskému týmu s cílem dokázat Mikelu Artetovi, že je připraven na fotbal v prvním týmu. Jeho 21 ligových gólů to jistě dokázalo, ale nyní se zdá, že šéf Arsenalu bude muset bojovat o jeho udržení.

Arteta byl tento týden na toto téma zdrženlivý a pouze odpověděl, že "uvidíme, co se stane", Nerazzurri chtějí do svých řad přidat alespoň jednoho nového útočníka poté, co se rozhodli odmítnout možnost opětovného podpisu Romelua Lukakua z Chelsea, který strávil minulou sezónu v Serii A na hostování. Balogun se objevil jako cíl, ačkoli se očekává, že bude stát kolem padesát milionů liber, což není málo.

Málokdo by před dvanácti měsíci býval čekal, že o něj bude takový zájem. Zvlášť poté, co absolvent akademie Arsenalu během hostování v Middlesbrough v Championship nebyl zrovna vidět a v osmnácti vystoupeních vstřelil jen tři góly. V minulé sezóně však těžil z mnohem klidnějšího prostředí ve Francii, kde ho vedl uznávaný William Still. Tam nastoupil do 37 z 38 zápasů Ligue 1, když více ligových minut nasbíral pouze jeho spoluhráč Yunis Abdelhamid. Jeho konzistentnost jak z hlediska výkonů, tak i vstřelených gólů by ho sice vrátila do Artetova hledáčku, ale s největší pravděpodobností to nebude stačit na to, aby si v příští sezoně vybojoval pravidelnou roli v týmu.

V minulé sezoně v Remeši vedl linii jako hlavní středový útočník klubu, nejčastěji v rozestavení 4-2-3-1. V této sezoně se mu podařilo dostat se na pozici hlavního útočníka. Tato role patří v Arsenalu Gabrielu Jesusovi, zatímco rozhodnutí severolondýnského klubu nabídnout v květnu dvaadvacetiletému Eddiemu Nketiahovi zbrusu novou pětiletou smlouvu a navíc ikonický klubový dres s číslem 14 naznačuje, že na něj vsadili i mentálně. Balogun zároveň již dal jasně najevo, že nepřijme další hostování, zvlášť když jsou jeho osobní akcie aktuálně tak vysoko. 

Vzhledem k tomu, že šance v prvním týmu Arsenalu by měly být malé a odmítnutí opětovného zapůjčení, vypadá zájem Interu jako nejlepší možnost, ale ukáže se jejich rozhodnutí jít po něm místo Lukakua jako moudré? Balogun rozhodně překonal belgického internacionála z hlediska počtu vstřelených branek, když jeho 21 gólů překonalo Lukakův ligový zisk pouhých deset gólů. Americký reprezentant si také vedl lépe, pokud jde o vyšší počet střel na branku, více střel a střel na branku za 90 minut. Možná i díky tomu, že Lukaku hrál častěji v přední dvojici, však nabídl více z kreativního hlediska. Zaznamenal více asistencí a vyšší průměr střeleckých akcí na 90 minut. Hrál také v divizi, která je všeobecně považována za mnohem těžší než Ligue 1. I přesto je však snadné pochopit, proč by Inter mohl považovat Baloguna za vhodnější dlouhodobou variantu. Balogunova základní čísla naznačují, že loňský průlom byl víc než jen záblesk a to, že je o osm let mladší než Lukaku, znamená, že klub by téměř jistě získal více peněz, než kdyby se rozhodl uzavřít další dohodu s přeci jen poněkud uvadajícím Belgičanem.