V záři reflektorů od prvního doteku s míčem. Messiho premiérový trénink v Miami sledovalo 200 novinářů

V záři reflektorů od prvního doteku s míčem. Messiho premiérový trénink v Miami sledovalo 200 novinářů
OBSAHUJE VIDEO

Argentinský mistr světa Lionel Messi si byl poprvé zatrénovat s Interem Miami. Sedminásobného držitele Zlatého míče sledovalo od prvních doteků s míčem okolo 200 novinářů. Od spoluhráčů se po nástupu na hřiště dočkal potlesku. Informace zprostředkovala agentura AP.

Spolu s Messim se tréninku, který natáčel vrtulník i několik dronů, zúčastnil i jeho někdejší spoluhráč z Barcelony Sergio Busquets. Španělský mistr světa i Evropy přišel do Miami v pondělí.

Šestatřicetiletý Messi s celkem z Fort Lauderdale podepsal smlouvu na dva a půl roku s opcí. Kapitán argentinských mistrů světa z loňského šampionátu v Kataru si ročně vydělá 50 až 60 milionů dolarů (1,3 miliardy korun).

"Pro něj už je to hlavně o jeho odkazu. Vyhrál všechno, co se vyhrát dalo. Je jeden z nejlepších hráčů všech dob, ne-li nejlepší. Ale co jsem viděl, tak je pořád hladový," řekl spolumajitel klubu a bývalý anglický reprezentant David Beckham.

Messi by si měl zápasovou premiéru v novém působišti odbýt v pátek, kdy Miami nastoupí v Leagues Cupu proti mexickému celku Cruz Azul. Cena vstupenek se na černém trhu podle AP pohybuje mezi 275 dolary (5800 korun) a 19 tisíci dolary (404 tisíc korun).

Miami navíc po Messim a Busquetsovi posílí další bývalý hráč Barcelony Jordi Alba. Předseda klubu Jorge Mas uvedl, že Inter už se čtyřiatřicetiletým obráncem, který po sezoně v katalánském klubu předčasně skončil, podepsal smlouvu.

Alba působil v Barceloně od roku 2012, získal s ní šest titulů a v roce 2015 byl u triumfu v Lize mistrů. V minulosti nastupoval také za Valencii a se španělskou reprezentací v roce 2012 vyhrál mistrovství Evropy.