Siegl přeje Spartě v Lize mistrů papírově těžšího protivníka. Proč by mohla být dobrá varianta právě Kodaň?

Siegl přeje Spartě v Lize mistrů papírově těžšího protivníka. Proč by mohla být dobrá varianta právě Kodaň?

Mistrovská Sparta, jež odstartovala soutěžní boje domácím skalpem Sigmy Olomouc, naposledy hrála prestižní Ligu mistrů v ročníku 2005/2006 a to, že se do ní chce vrátit za každou cenu, nemůže nikoho překvapit.

První překážkou bude buď islandský šampion Breidablik, nebo dánská FC Kodaň. Dvojzápas s lepším ze zmíněné dvojice se uskuteční 9., respektive 15. srpna, s tím, že letenské "S" začíná na půdě soupeře.

"České lize by to prospělo, kdyby zase měla účastníka v Lize mistrů. Ty zápasy pak dostanou jiné grády a prestiž. Přijely by fantastické týmy. Takže Spartě bych to jednoznačně přál, sám jsem to zažil, ale jestli to zvládne, tak to ukážou až ty zápasy," uvedl na stránkách tn.nova.cz Horst Siegl, který naposledy ochutnal kouzlo Champions League v sezoně 2000/2001.

Jasným favoritem na postup a tedy střet se Spartou se zdá být Kodaň, která zahájila dánskou Superligu venkovním triumfem na půdě Lyngby (1:2). Tým, který hraje domácí duely na Parken stadionu pro více než 38 tisíc diváků, by si překvapivě přála i sparťanská legenda...

"Může to být dobrá varianta. Byli tam horší soupeři. Ale jestli chce Sparta postoupit, tak tyhle týmy musí umět porazit. Přál bych si Kodaň, hezký stadion, dobré mužstvo, takže jednoznačně Dánové," vysvětli své myšlenkové pochody čtyřiapadesátiletý internacionál.

Podle Siegla by mohl preferovat patnáctinásobného mistra Dánska také hlavní trenér Sparty Brian Priske. Mohl by o ní mít více informací a protože má ke Kodani blízko, třeba by to byla výhoda. Úplně podceňovat však určitě nejde ani zarputilé Islanďany, kteří v červenci táhnou pětizápasovou šňůru výher a jsou takzvazně na vlně.

Sörensen a další Dánové proti Kodani? Doma v Dánsku jsem nikdy nehrál, bylo by to úžasné, myslí si nejlepší cizinec ligy