Západočeská budoucnost? Dweh je podle Koláře velmi zajímavý hráč. Díky Viktorii si reprezentant Libérie splnil sen

Západočeská budoucnost? Dweh je podle Koláře velmi zajímavý hráč. Díky Viktorii si reprezentant Libérie splnil sen

Jednadvacetiletý liberijský stoper Sampson Kargeoh Dweh Jr., u nějž svítí na transfermarkt.com tržní cena 5 milionů korun, se pohybuje v českém prostředí necelý rok. 

V druholigovém Vyškově vydržel jen jednu sezonu a nyní už se vyskytuje v Plzni, kde před časem uspěl na testech a která ho získala na roční hostování s opcí.

I když v Teplicích v základní sestavě nefiguroval, kvůli odstoupení zkušeného Lukáše Hejdy si připsal ve FORTUNA:LIZE prvních 54 odehraných minut.

Ze zranění vůbec dost těží. Vedení Viktorie totiž jeho přivedením původně reagovalo na zdravotní potíže osmadvacetiletého Filipa Čiháka.

"Je to velmi zajímavý hráč a jsme rádi, že se vše podařilo dotáhnout a Sampson Dweh bude působit v našem klubu," uvedl již před pár dny na webu fcviktoria.cz sportovní ředitel Daniel Kolář.

Stabilní reprezentant své země je z nového západočeského angažmá nadšený. Další soutěžní start si bude moci připsat již ve čtvrtek 27. července proti kosovské Dritě. Rozhodne Miroslav Koubek.

"Je to pro mě splněný sen. Fotbal jsem vždy hrál pro to, abych se mohl dostat do opravdu velkého týmu, a to se mi teď ve Viktorce plní. Mohu slíbit, že odevzdám pro klub maximum a na tuto výzvu se strašně těším," navnadil západočeské fanoušky.

PLZEŇ SI V TĚCHTO DNECH PROKLEPNE LIBERIJCE DWEHA Z VYŠKOVA, KVŮLI PROBLÉMŮ V OBRANĚ MŮŽE ZŮSTAT I ŘEZNÍK