Příchod nového kvalitního partnera? Jsem ve fázi, kdy tuto otázku konečně řeším, hlásí majitel Dynama

Příchod nového kvalitního partnera? Jsem ve fázi, kdy tuto otázku konečně řeším, hlásí majitel Dynama

Majitel Dynama České Budějovice Vladimír Koubek si myslí, že s ohledem na sportovní ambice by měl tým trenérů Tomáše Zápotočného a Marka Nikla příslušnost v nejvyšší soutěži bez problému uhájit a stát se tradičním účastníkem FORTUNA:LIGY bez ohledu na to, zda v budoucnu dojde ke zúžení počtu klubů.

Protože chce Dynamo, které aktuálně táhne nepříjemnou šňůru čtyř porážek za sebou a třicátý červencový den ho čeká domácí střet se Slavií, důstojně reprezentovat město a Jihočeský kraj, důležitá jsou i nynější jednání o příchodu nových partnerů...

Dle jeho slov nyní existuje několik variant. "Vybírám z různých možností takového partnera, který by byl pro náš klub tím nejvhodnějším. Když jsem přicházel, tak mým záměrem bylo, že klub zmodernizuji a připravím, aby mohli přijít noví kvalitní partneři. Jsem ve fázi, kdy konečně můžu tuto otázku řešit," informoval na stránkách dynamocb.cz první muž trojnásobného vítěze F:NL.

Pokud jde o nastavenou cestu, Koubek by si přál, aby kmenem mužstva byli výhradně vlastní odchovanci. Právě to je jeden z hlavních bodů, na kterém se snaží sportovní úsek dlouhodobě pracovat.

"Až tehdy, pokud se nám nepodaří vychovat vlastní hráče na určitou pozici, chceme přivádět hráče odjinud. Ale primárním cílem je vystačit si s vlastními odchovanci. Klíčovým parametrem pro rozhodování této otázky bude vždy výkonnost, nebudeme nikoho upřednostňovat nebo preferovat," upozornil funkcionář ze Střeleckého ostrova.

Byť Ondrášek, Adediran, Suchan a spol. neuspěli v Uherském Hradišti, vlastník mužstvu vytyčil cíl umístit se nejhůře do desátého místa. Rád by však skončil v horní polovině tabulky, byť očekává, že bude ročník znovu velice vyrovnaný a lze těžko předpovídat, jak si jednotlivé celky povedou...

"Přistupujeme k sezoně s velkým respektem. Vytyčené cíle podkládáme tím, že jsme z kádru uvolnili hráče, kteří v závěru uplynulé sezony již převážně nenastupovali v základní sestavě a končil jim kontrakt. Začali jsme je nahrazovat jinými hráči a za pochodu přebudováváme kádr k hernímu obrazu, který vyznávají naši trenéři. Máme v trenérskou dvojici důvěru a snažíme se jim z hlediska sportovního úseku připravit co nejlepší podmínky," dodal představitel aktuálně šestnáctého týmu tabulky.

Semafor F:NL. Výbuch sparťanské rezervy, otočka zarputilé Jihlavy a neúspěšná Zbrojovka